امروز: پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تجلیل از عوامل اجرایی ایمن سازی موقت دامنه بلوار جمهوری درکمیسیون عمران شورا

تجلیل از عوامل اجرایی ایمن سازی موقت دامنه بلوار جمهوری درکمیسیون عمران شورا

اعضای کمیسیون عمران شورا از تلاش شبانه روزی عوامل اجرایی ایمن سازی موقت دامنه بلوار جمهوری در راستای کاهش شدت بحران و جلوگیری از عواقب و خسارات بیشتر مالی و جانی تقدیر کردند.

به گزارش روابط عمومی واموربین المللی شورای اسلامی شهر شیراز، «نواب قائدی» رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بحران هنوز در این منطقه برطرف نشده و مهار کامل دامنه لغزشی، اقدامات و هزینه‌های زیادی را می‌طلبد.

وی افزود: اجرای راهکارهایی برای زهکشی و جلوگیری از تشدید بحران ناشی از نفوذ بارندگی در درزهای لغزشی با توجه به بارندگی های احتمالی ضروری است و بایستی در مطالعات مشاور پایدارسازی نیز در اولویت قرار گیرد.

وی با اشاره به اغاز مرحله دوم مدیریت بحران در این منطقه افزود: مسئولیت انتخاب مشاور و انجام مطالعات پایدارسازی اصلی توسط ستاد بحران به شهرداری واگذار شد و مقرر شد با توجه به حساسیت موضوع، مشاور برنامه زمانبندی خود را ارائه و معاونت فنی و عمرانی نیز تلاش خود را در جهت تکمیل هر چه سریعتر مطالعات مربوطه بکار گیرد.

رییس کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به آشکار شدن مشکلات مدیریت شهری در وقوع رانش کوه در بلوار جمهوری خاطر نشان کرد: عدم آمادگی شهر برای بحران‌های احتمالی، عدم شناسایی و  مقابله با مخاطرات احتمالی شهر شیراز، عدم توجه به محدوده‌های مورد مخاطره در طرح تفصیلی از جمله مسائل مدیریت شهری است که باید مدنظر قرار گیرد تا علاوه بر کاهش احتمال وقوع چنین حوادثی، آمادگی لازم برای مقابله با بحرانها نیز فراهم آید.

قائدی ادامه داد: در این راستا باید شهرداری با همکاری اداره راه و شهرسازی به منظور مطالعات شناسایی و ارزیابی مخاطرات احتمالی شیراز و راهکارهای مقابله با آنها و نیز تهیه طرح تفصیلی ویژه در محدوده های مورد مخاطره اقدامات لازم را انجام دهد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیرازبرضرورت مطالعات تکتونیکی شهر شیراز به دلیل واقع شدن گسلهای زیاد در محدوده شیراز تاکید کرد و افزود: همچنین مطالعات ریزپهنه بندی لرزه‌ای شیراز که از سال 93 آغاز شده نیز باید به سرانجام برسد تا با اتکا به نتایج این مطالعات، در خصوص ساختمانهای بلندمرتبه و پروژه های عمرانی تمهیدات متناسب اندیشیده شود و یا در صورت نیاز به اصلاح ضوابط طرح تفصیلی، اقدامات لازم صورت پذیرد.    

قائدی گفت: بررسی پروژه ساختمان جدید شهرداری شیراز نیز دردستور کار کمیسیون قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اهمیت این موضوع در ابعاد مختلف و طرح ان در چندین جلسه کمیسیون و بررسي های ترافیکی، مقرر شد موضوع در کمیسیون تلفیق با حضور اعضای شورا و شهردار بررسی و تصمیم گیری شود.

۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۳:۱۰:۱۷

دیدگاه های شما