امروز: دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب خبر داد: حمایت وزارت نفت از حمل و نقل ریلی در شیراز

دستغیب خبر داد: حمایت وزارت نفت از حمل و نقل ریلی در شیراز

رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: وزارت نفت در بخش حمل و نقل ریلی درون شهری کلانشهر شیراز، سرمایه گذاری می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» در حاشیه مراسم انعقاد قرارداد طرح توسعه حمل و نقل ریلی کلانشهرها در تهران که با حضور وزیر نفت برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: این طرح با اهداف بهبود و ارتقای سفرهای درون ‌شهری با مترو، دستیابی به اهداف قانون توسعه حمل‌ و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت و کاهش مصرف سوخت (بنزین، نفت گاز و سی.‌ان‌.جی) و کاهش انتشار آلاینده‌های زیست محیطی اجرا می شود.

رییس شورای شهر شیراز ابراز کرد:  بر پایه این طرح، 2 هزار دستگاه واگن جدید در تهران و یک هزار دستگاه در کلانشهرها تا سال 1400 به ناوگان مترو تهران و کلانشهرها می پیوندد.

 

رییس شورای اسلامی شهر شیراز افزود:  بر اساس این طرح تا پایان سال 1414 یک میلیارد و 180 میلیون دلار در کلانشهرهایی غیر از تهران در مصرف سوخت صرفه جویی می شود.

 

به گفته وی پیش از این، وزارت نفت به استناد ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور

مصوب 1394و آیین‌نامه اجرایی آن طرح «توسعه حمل‌ونقل مسافر با قطار شهری در تهران و هشت کلانشهر اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، کرمانشاه، مشهد، کرج و قم» را پیشنهاد کرد که پس از تصویب در شورای اقتصاد، به شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت تکلیف شد.

 

وی با بیان اینکه این طرح با هدف بهبود وضعیت سفرهای درون شهری مترو و کاهش مصرف سوخت و آلاینده ها اجرا می شود،  ابراز کرد: تفاهمنامه همکاری توسعه حمل و نقل ریلی شهری (مترو) میان شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و شهرداری ها امضا شد که بر اساس آن تا سال 1400، دو هزار دستگاه واگن جدید شامل یک هزار واگن در تهران و یک هزار دستگاه در کلانشهرها به ناوگان ریلی می پیوندد.

۱۳۹۷/۰۸/۰۳ - ۰۹:۰۸:۳۵

دیدگاه های شما