امروز: یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مقیمی: دسترسی مردم به امکانات ورزشی باید راحت وکم هزینه باشد

مقیمی: دسترسی مردم به امکانات ورزشی باید راحت وکم هزینه باشد

رئیس کمیسیون سلامت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اگر شعار پیاده محوری و انسان محوری داده می شود می بایست به همه مناطق شهر به صورت یکسان توجه شود و شرایط دسترسی مردم نیز به امکانات راحت تر و کم هزینه تر صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «قاسم مقیمی» در حاشیه بازدید از برخی اماکن ورزشی و نیز پیاده راه های سلامت در شهر شیراز افزود : علی رغم زیر ساختهای مناسب ورزشی و مسیرهای پیاده محور در شهر شیراز تنها حدود 15 درصد از شهروندان شیرازی در اماکن و باشگاه های ورزشی و مسیرهای سلامت به صورت پیوسته حاضر می شوند و به فعالیت ورزشی می پردازند.

 

مشاور سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: بر اساس گزارش های اعلام شده، سنین غالب در این آمار هم جوانان 18تا 30ساله هستند و با وجود اینکه میانسالان نیازمند تحرک بیشتری هستند کمترین جمعیت شرکت کننده را تشکیل می‌دهند.

عضو هیات رئیسه شورای شهر شیراز با تاکید بر لزوم مشارکت بیش از 50درصدی شهروندان شیرازی حسب استانداردهای جهانی در فعالیتهای ورزشی و بدنی افزود: بیشترین امار مراجعه کنندگان به اماکن درمانی و بهداشتی شیراز را افرادی تشکیل می دهند که دچار ناراحتی های قلبی ناشی از اضافه وزن، فشار خون و چربی بالا ناشی از تغذیه نامناسب و کم تحرکی هستند.

وی با اشاره به کم تحرکی ۸۵درصد از شهروندان شیرازی خاطر نشان کرد: شهرداری ، اداره کل ورزش و جوانان و دانشگاه علوم پزشکی باید طرحی تهیه کنند که با ایجاد رغبت بیشتر در بین شهروندان برای حضور در فضاهای ورزشی و اماکن عمومی از تعداد این بیماران کاسته شود.

دکتر مقیمی خواستار افزایش سرانه ورزش و سلامتی شهرشیراز از سوی نهادهای متولی شد.

۱۳۹۷/۰۸/۰۷ - ۱۴:۰۲:۰۳

دیدگاه های شما