امروز: دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر ناصری: توسعه کسب و کارهای اینترنتی به رونق اقتصادی شیراز منجر می‌شود

دکتر ناصری: توسعه کسب و کارهای اینترنتی به رونق اقتصادی شیراز منجر می‌شود

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز بر ضرورت حمایت از کسب و کارهای اینترنتی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «علی ناصری» در جمع فعالان کسب و کارهای اینترنتی و مدیران اتاق اصناف و سازمان ورزش و جوانان فارس گفت: امروز استفاده از ظرفیت جوانان توانمند و علاقمند برای رونق کسب و کارهای اینترنتی یکی از ضروریات توسعه اقتصادی ملی و ‌منطقه‌ای است.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: دانشگاهها سه نسل آموزش محور، پژوهش محور و ایده آفرین را در چند قرن اخیر طی کرده‌اند و هم اکنون در فضای ایده آفرینی و ایده پردازی سیر می‌کنند.

به گفته دکتر ناصری وجود دانشگاههای ایده آفرین منجر به‌ظهور پارک‌های علم و فناوری و ‌مراکز رشد در دنیا شد که توانست جوانان را برای ورود به فضای کسب و کار رشد دهد.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: وجود جوانان خوش فکر و خلاق ظرفیت بزرگی برای بهره گیری از فناوری‌های نوین به خصوص در بستر فناوری IT و ICT در رونق فضای کسب و ‌کار است.

دکتر ناصری معتقد است برخی موازی کاری‌ها در کشور مانع رشد کسب و کارهای اینترنتی شده و باید این موازی کاری‌ها را حذف کرد.

وی سرمایه انسانی توانمند را نقطه اتکای کسب و کارهای اینترنتی در کشور معرفی کرد و خواستار حمایت بیش از پیش از نخبگان جوان شد.

وی افزود: حمایت از کسب و کارهای اینترنتی اولا نیاز به سرمایه سنگین برای توسعه فضاهای فیزیکی سنتی را کاهش می‌دهد و از طرفی دسترسی شهروندان به خدمات مختلف ‌را سهل الوصول میکند.

در این مراسم خسرو فروغان عضو هیات رییسه اتاق اصناف و حیدر کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان نیز گزارشی از وضعیت کسب و‌کارهای اینترنتی در استان فارس ارائه کردند.

۱۳۹۷/۰۸/۱۰ - ۱۷:۵۰:۳۳

دیدگاه های شما