امروز: پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

قائدی خبرداد: ساخت پارک انرژی های نو در منطقه برف فروشان

قائدی خبرداد: ساخت پارک انرژی های نو در منطقه برف فروشان

شصت وچهارمین کمیسیون عمران، ترافیک و حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز به بررسی اخرین وضعیت پارک انرژی‌های نو پرداخت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «نواب قائدی» رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در سال ۹۱ تفاهم نامه‌ای بین شهرداری، سازمان بهره‌وری انرژی ایران(سانا) و دانشگاه شيراز منعقد شده و در آن دانشگاه متعهد به انجام مطالعات و شهرداری موظف به تامین مکانی برای پارک انرژی‌های نو شده‌اند؛ همچنین تهیه و نصب تجهیزات و هزینه اجرای پارک به سابا محول شده است.

وی از اختصاص زمینی در بزرگراه حسینی الهاشمی در منطقه برف فروشان برای احداث پارک توسط شهرداری خبر داد و افزود: با توجه به رویکرد استفاده از انرژی‌های نو و تاثیر این پارک در فرهنگسازی و اموزش مفاهیم برای دانشجویان و دانش اموزان تلاش داریم این اقدام با سرعت بیشتری اجرایی شود.

سخنگوی شورا با اشاره به تشکیل کمیته‌های عمران، حمل و نقل و ترافیک و انرژی و تاسیسات ذیل کمیسیون افزود: پس از ارائه گزارش اخرین وضعیت پارک، این موضوع در کمیته انرژی و تاسیسات کمیسیون ارجاع خواهد شد تا پس از بررسی کارشناسی نسبت به آن،  تصمیم مقتضی اتخاذ گردد.

قائدی با توجه به مطالعات اولیه انجام شده توسط دانشگاه و آماده بودن زیرساختها توسط شهرداری خواستار تکمیل مطالعات و اجرای فاز اول پارک انرژی نو شد.

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بررسی پیشرفت فیزیکی، ریالی و تملکی پروژه تقاطع غیر همسطح مهدیه، امیر کبیر در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

قائدی ادامه داد: این تقاطع در سال ۹۶کلنگ زنی شد که با تغییر مسیر تردد ماشینهای سنگین از پشت کارخانه سیمان و هدایت به کمربندی نقش مهمی در کاهش تردد ماشینهای سنگین از ورودی جنوب غرب شیراز دارد.

وی از تزریق اعتبار لازم به پروژه به منظور اجرای ان خبر داد و گفت: در راستای رفع مشکلات ترافیکی در این مسیر اجرای این پروژه اهمیت دارد و باید به ان توجه ویژه شود.

۱۳۹۷/۰۸/۱۲ - ۱۲:۱۸:۵۰

دیدگاه های شما