امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تنوری: نخستین جشنواره جایزه جهانی شعر اهلبیت در شیراز برگزار می‌شود

تنوری: نخستین جشنواره جایزه جهانی شعر اهلبیت در شیراز برگزار می‌شود

نخستین جشنواره جایزه جهانی شعر اهل‌بیت(ع) در شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «احمد تنوری» رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز با اعلام این خبر گفت: شعر اهلبیت یکی از ارکان مهم ادبیات ملل اسلامی است که همواره مورد توجه مسلمانان واقع شده است.

وی با اشاره وجود شاعران بزرگی همچون دعبل بن علی خزایی، فرزدق، عمادالدین نسیمی، عمان سامانی و محتشم کاشانی در حوزه شعر اهلبیت افزود: استان فارس و شهر شیراز نیز در حوزه آفرینش‌های ادبی با محور اهلبیت در دوران معاصر نقش ممتازی داشته است.

تنوری ابراز کرد: شهر شیراز آمادگی دارد در کنار دیگر حوزه‌های ادبی، میزبان شعر اهل‌بیت در زبان‌ها و گویش‌های مختلف جهان اسلام هم باشد و به همین منظور طرح ایجاد دبیرخانه  جایزه جهانی شعر اهل‌بیت(ع) در شورای شهر شیراز بررسی می‌شود.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: این طرح با رویکرد ارتقا جایگاه شیراز در نزد مسلمانان جهان و با تاکید بر تقریب  مذاهب اسلامی اجرا خواهد شد.

وی افزود: مقدمات این طرح فراهم شده و به زودی جهت تصویب به صحن شورای اسلامی شهر شیراز ارائه میشود.

تنوری خاطرنشان کرد: در این برنامه فرهنگی با رویکرد بین‌المللی شاعران جهان اسلام  دعوت و آثار ادبی به زبان‌های زنده جهان اسلام ارائه خواهد شد.

وی افزود: در این طرح با مشارکت مسلمانان از همه کشورهای اسلامی، زمینه نشر و ترجمه آثار هنرمندان به دیگر زبان‌های جهان اسلام پیش بینی شده است.

۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۳:۰۰:۴۷

دیدگاه های شما