امروز: پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب خبر داد: کاهش ۵۰ درصدی لایحه پیشنهادی آبفای شیراز برای فروش انشعاب فاضلاب

دستغیب خبر داد: کاهش ۵۰ درصدی لایحه پیشنهادی آبفای شیراز برای فروش انشعاب فاضلاب

لایحه افزایش تعرفه آب بها و انشعاب اب و فاضلاب موضوع تبصره سوم قانون ایجاد تسهیلات برای توسعه طرح‌های آب و فاضلاب که از صحن علنی شورای شهر ارجاع شده، در کمیسیون تلفیق و هماهنگی شورای اسلامی شهر شیراز بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی و امو‌ربین الملل شورای اسلامی، «سیداحمدرضا دستغیب» رییس شورای اسلامی شهر شیراز در حاشیه این کمیسیون گفت: پس از ارائه نظر کارشناسان شرکت آبفای شیراز و بررسی در کمیسیون، اعضای کمیسیون با کاهش ۵۰ درصدی حق انشعاب فاضلاب و افزایش آب بها طبق پیشنهاد شرکت ابفا موافقت کردند.

 

وی ادامه داد: افزایش نرخ آب بها با هدف توجه به صرفه جویی در مصرف صورت گرفت.

 

ریس کمیسیون تلفیق وهماهنگی شورای اسلامی شهر شیراز در این جلسه بر توجه ویژه شرکت آبفا به توسعه و تکمیل تصفیه خانه‌های لوکال تاکید کرد و گفت: شورای شهر شیراز به توسعه شبکه فاضلاب و فاضلاب‌های لوکال حساسیت دارد و شرکت آبفا باید گزارشی از اقدامات انجام شده را به شورای شهر ارائه کند.

دستغیب خواستار ارائه برنامه‌ی جامع آموزش شهروندی با موضوع صرفه جویی در مصرف آب شد و گفت: با نصب بنرهای تبلیغاتی نمی‌توان انتظار داشت مصرف آب بهینه شود.

وی ادامه داد: در این طرح باید از پتانسیل همه دستگاه‌ها به خصوص شهرداری، شورای شهر، شرکت آبفای شیراز، صداو سیما و ائمه جمعه و جماعت استفاده شود.

 

وی ابراز کرد: این لایحه باید در صحن علنی شورای شهر شیراز به تصویب نهایی برسد.

 

به گزارش روابط عمومی شورای شهر شیراز، همچنین بررسی آخرین وضعیت پیوست ترافیکی پروژه ساختمان جدید شهرداری شیراز نیز در دستور کار این کمیسیون قرار گرفت.

 

دستغیب نیز در این خصوص گفت: شهرداری در راستای کاهش هزینه‌ها در نظر دارد که ساختمانهای خود را متمرکز کند اما باید وضعیت ترافیکی، حمل و نقل، نیروهای ساکن در ساختمان و همچنین تعاملات شهرداری با سایر سازمانها نیز توجه ویژه شود.

وی افزود: مقرر شد این موضوع با حضور شهردار شیراز در کمیسیون تلفیق و هماهنگی شورا بررسی شود.

دکتر «نواب قائدی» رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با توجه به اینکه معاونت‌های شهرداری شیراز باید در این ساختمان مستقر شوند اما این ساختمان از لحاظ مطالعات ترافیکی، پدافند غیر عامل و دسترسی‌ها دچار مشکل است.

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل وترافیک شورا از بررسی مکرر این موضوع در کمیسیون عمران گفت: هم اکنون برای تامین یکهزار و ۸۰۰ پارکینگ ساختمان به ۷۷ میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم.

هم اکنون ساختمان جدید شهرداری شیراز در خیابان ساحلی جنوبی در حال احداث است.

در این جلسه از تلاش های کامران زموده مدیر سابق توسعه منابع انسانی شورای اسلامی شهر شیراز تقدیر شد.

۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۳:۰۴:۱۵

دیدگاه های شما