امروز: چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بررسی میزان آمادگی شهرداری شیراز در آستانه بارش‌های پاییزی در شورای شهر

بررسی میزان آمادگی شهرداری شیراز در آستانه بارش‌های پاییزی در شورای شهر

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی از بررسی آخرین آمادگی شهرداری شیراز برای مقابله با احتمال بروز سیل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی وامور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «قاسم مقیمی» گفت: اقدامات انجام شده در خصوص لایه روبی رودخانه خشک، پاکسازی جداول و معابر در سطح شهر با توجه به شروع فصل بارندگی در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با توجه به وظیفه نظارتی شورا، در آغاز هر فصل به منظور جلوگیری از حوادث غیر مترقبه جلساتی در راستای پیش بینی مشکلات و ارائه راهکارها رفع ان برگزار می‌شود .

دکتر مقیمی افزود: شهرداران مناطق یازده گانه شهرداری، معاونین اجرایی مناطق و مدیران سازمانهای مربوطه در این کمیسیون گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته ارائه کردند.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: مقرر شد کارگروه تخصصی به منظور تعیین تکلیف مهار و سرریز فاضلاب شهری به بستر رودخانه خشک با حضور شرکت آبفای شیراز، مجموعه شهرداری و اعضای کمیسیون برگزار شود.

وی با اشاره به ورود فاضلاب به کانال خیرات در محله ابیوردی گفت: شهرداری باید طرح جامع ابهای سطحی مربوط به محله را تهیه و به شورا ارائه کند.

دکتر مقیمی از برداشت درختان خودرو کف رودخانه خشک به منظور جلوگیری از وقوع سیلاب در فصول بارندگی خبر داد و افزود: تکمیل هرچه سریعتر دیواره‌های کنار گذر رودخانه خشک در دستور کار شهرداری قرار گرفت.

به گفته وی، مقرر شد شهرداری منطقه نه اقداماتی به منظور جلوگیری از رها شدن آب ناشی از زهکشی و قناتها به سمت منازل مسکونی واقع در شهرک رضوان انجام دهد.

دکتر مقیمی خاطر نشان کرد: شهرداری باید از طریق یاوران شورا ساکنان محله گود ‌گل‌کنان شهرک سعدی را به انجام لوله گذاری به منظور دفع ابهای سطحی در منطقه تشویق کند.

وی بر پیگیری شهرداری منطقه ده شهرداری برای جلوگیری از تخلیه تانکرهای لجن کش در بستر رودخانه خشک تاکید کرد.

۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۳:۵۳:۲۹

دیدگاه های شما