امروز: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمیسیون عمران: شورای شهر از توسعه صنایع در شیراز حمایت می‌کند

رییس کمیسیون عمران: شورای شهر از توسعه صنایع در شیراز حمایت می‌کند

شصت و پنجمین جلسه کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز به بررسی لایحه‌ی مجوز اخذ هزینه خدمات ایمن سازی ترافیکی برای مراکز آموزشی غیر انتفاعی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز،  دکتر «نواب قائدی» رییس کمیسیون گفت: به منظور توسعه صنایع در کلانشهر شیراز، نگاه شورای شهر به تولیدکنندگان با تجربه و نوآور نگاهی حمایتی خواهد بود.

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز افزود: بررسی گزارش سیستم ترمز قطار شهری برند KES  نیز در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به قابلیتهای این شرکت در تولید سیستم ترمز قطار شهری و امکان انتقال تکنولوژی ساخت این سیستم از کشورهای پیشرفته به شیراز و حتی کشور و تمایل این شرکت  مبنی بر سرمایه گذاری در شیراز و توسعه سیستمهای حمل و نقل دورن شهری در دستور کار قرار گرفته است.

دکتر قائدی خاطر نشان کرد: مذاکره با این  شرکت در راستای تأمین بخشی از نیازهای سیستم حمل و نقل ریلی در شیراز بزودی در دستور کار مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: با در نظر گرفتن صلاح و صرفه شهر شیراز، سازمان حمل و نقل ریلی، پس از انجام آزمایشات کنترل کیفی محصولات این شرکت، در صورت دارا بودن استانداردهای لازم، از ظرفیت همکاری این شرکت استفاده خواهد کرد تا ضمن ایجاد اشتغال برای  ۱۰۰ نفر از جوانان و مهندسان این شهر، ارتقا و توسعه صنایع را نیز شاهد باشیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز از بررسی  طرح ارایه خدمات رایگان اتوبوس به محل برگزاری بازی تیم‌های فوتبال فجر شهید سپاسی و شهدای قشقایی در کمیسیون خبر داد و افزود: اعضای کمیسیون پس از بررسی با این طرح یک فوریتی موافقت کردند.

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: شورای پنجم همواره می کوشد تا استفاده از شبکه حمل و نقل عمومی را در میان شهروندان نهادینه و جایگزین خودرو محوری کند.

وی افزود: به منظور تشویق و ترغیب مردم به عدم استفاده از وسایل نقلیه شخصی، این طرح نیز در دستور کار قرار گرفت تا ضمن کاهش معضلات ترافیکی، به ویژه در مواقع برگزاری دربی های شیراز که حجم بالای خودروهای شخصی مشکلاتی را برای ساکنین اطراف ورزشگاه و معابر منتهی به ورزشگاه بوجود می آورد،  تعدادی اتوبوس از نقاط مختلف شهر در اختیار شهروندان قرار گیرد.

دکتر قائدی با اشاره به لایحه ی تعیین نرخ کرایه دوچرخه افزود: پس از بررسی این لایحه پیشنهادی شهرداری در کمیسیون مقرر شد، کمیته فنی حمل ونقل و ترافیک کمیسیون به  بررسی کارشناسی آن بپردازد.

وی همچنین با اشاره به لایحه پیشنهاد مجوز اخذ هزینه خدمات ایمن سازی ترافیکی برای مراکز آموزشی غیر انتفاعی، تصریح کرد : همواره در سطح شهر شیراز شاهد راه اندازی مراکز آموزشی نظیر مهد کودکها و مدارس با دریافت مجوز از ارگانهایی نظیر آموزش پرورش و بهزیستی  هستیم که در برخی موارد مشکلاتی را برای شهر و شهروندان ایجاد می کند.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: راه اندازی غیر اصولی این اماکن علاوه بر ایجاد مشکلات ترافیکی در سطح شهر،  شهرداری را نیز بنا بر ضرورت، متحمل صرف هزینه هایی برای اجرای طرحهای ایمن سازی نظیرخط کشی عابر پیاده، نصب تابلو علائم و کف نویسی می کند.

قائدی افزود: با توجه به استیجاری بودن برخی از این اماکن وجابجایی پس از مدت اجاره، می‌طلبد این مراکز با توجه به توان پرداخت هزینه، در راستای پرداخت هزینه های ایمن سازی مربوط به خود، با شهرداری همکاری کنند.

۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۹:۵۶:۵۲

دیدگاه های شما