امروز: پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

روند خدمات رسانی به مردم در شهرداری ها تسهیل شود

مهندس اسماعیل تبادار در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر شیراز: البته همه استان های کشور هر کدام به سهم خود دارای ظرفیت ها و قابلیت هایی هستند اما هیچ استانی را نمی توان نام برد که این همه ظرفیت و قابلیت را در عرصه های مختلف یکجا داشته باشد.

استاندار فارس در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر شیراز:
ظرفیت های فارس در کشور بی نظیر است/روند خدمات رسانی به مردم در شهرداری ها تسهیل شود
استاندار فارس گفت: به جرات می توان گفت و این را در جلسات ملی نیز اعلام کرده ام که استان فارس ظرفیت کشور است و اگر این ظرفیت های کم نظیر و بعضا بی نظیر به مرحله بهره برداری برسد می تواند بخش زیادی از امور کشور را پاسخگو باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر شیراز افزود: البته همه استان های کشور هر کدام به سهم خود دارای ظرفیت ها و قابلیت هایی هستند اما هیچ استانی را نمی توان نام برد که این همه ظرفیت و قابلیت را در عرصه های مختلف یکجا داشته باشد.
وی ادامه داد: امیدوارم که دولت نیز با نگاه به این ظرفیت ها و جایگاه استان فارس، یک نیروی توانمند که نسبت به این ظرفیت ها شناخت کافی داشته باشد را به عنوان نماینده عالی دولت در این استان معرفی نماید تا دغدغه دلسوزان استان و خدمتگزاران مردم در این زمینه نیز رفع شود.
استاندار فارس با قدردانی از اقدامات و فعالیت های انجام شده از سوی شورا و شهرداری شیراز تصریح کرد: خدمات رسانی به مردم در هر نقطه از استان فارس وظیفه تمام مسئولان در هر جایگاهی است اما این وظیفه قطعا در مرکز استان به مراتب خطیرتر و سخت تر خواهد بود.
مهندس تبادار افزود: از ابتدای حضورم در استان فارس تاکنون با موارد متعددی از مشکلات و چالش ها مواجه شدیم اما با توجه به هماهنگی، همدلی و اتحادی که بین تمام مدیران در مجموعه های مختلف ایجاد شده بود تمام مشکلات و چالش ها را با موفقیت پشت سرگذاشتیم.
وی گفت: شورا نهادی برآمده از رای و نظر مردم است و هم به واسطه احترام و ارزش زیادی که برای رای مردم قائل بودم و هم چون موفقیت کامل شورا را موفقیت خود می دانستم از هیچ کوششی برای حمایت از شورا و کمک به این نهاد مردمی دریغ نکردم.
استاندار فارس افزود: در راه و مسیر خدمت به مردم باید نگاه ها به آینده باشد چرا که با نگاه به گذشته و زیر سوال بردن خدمات گذشتگان بزرگی خلق نمی شود بلکه این گذشت کردن از خطای گذشتگان و حتی ستایش کردن گذشتگان است که بزرگی خلق می کند.

**روند خدمات رسانی به مردم در شهرداری ها تسهیل شود
استاندار فارس، یکی از انتظارات به حق مردم از شورای های اسلامی شهرها را تلاش در جهت رفع موانع و بروکراسی های اداری در شهرداری ها دانست و گفت: اعضای شورا برآمده از رای مردم هستند و نگاه شهروندان قبل از اینکه به شهردار باشد به اعضای شورا است که آنها چه اقدامی در جهت رفع مشکلات مردم می کنند.
مهندس تبادار افزود: نگاه مردم به اعضای شورای کلانشهری مانند شیراز به گونه ای است که انتظار دارند حال که تلاش های بسیاری شده تا عده ای به عنوان منتخبان مردم وارد میدان خدمت به مردم در شورا شوند آنها نیز رفع مشکلات مردم و رفع موانع پیش روی آنها و حذف موارد دست و پاگیر در شهرداری ها را با جدیت دنبال کنند.
وی ادامه داد: جایگاه شورا جایگاه اجرایی و پرداختن به مسایل پیش پا افتاده و جزئی نیست بلکه شورا دارای یک جایگاه نظارتی و کلان نگر است و نباید خود را درگیر کارهای کوچک کند.
استاندار فارس افزود: تقاضای من از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز این است که یک مکانیزمی را تعریف کنند که بر اساس آن بتوان تمام موانع و هرآنچه که باعث کندی روند خدمات رسانی به مردم در شهرداری می شود را شناسایی و نسبت به رفع آنها اقدام کرد.

۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۳:۳۸:۲۴

دیدگاه های شما