امروز: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز از طرح‌های فرهنگی مردم استقبال می‌کند

کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز از طرح‌های فرهنگی مردم استقبال می‌کند

نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز از آمادگی کمیسیون برای دریافت طرح‌های فرهنگ دوستان و شهروندان برای شهر شیراز خبرداد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیروس پاک‌فطرت» گفت: طرح یک فوریتی مساعدت به تیم‌های فوتبال شهید سپاسی و شهدای قشقایی شیراز در کمیسیون بررسی شد.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز افزود: مقرر شد لایحه‌ی جامع حمایت از ورزش وهمچنین طرح یک فوریتی مساعدت به تیم های فوتبال شهید سپاسی و شهدای قشقایی شیراز با حضور رییس اداره ورزش و جوانان در کمیسیون بررسی شود.

سیروس پاک‌فطرت از پیگیری برخی لوایح در کمیسیون خبرداد و افزود: مقرر شد لایحه‌ی حمایت از مساجد، حسینیه ها و هیات‌های مذهبی در مدت یک ماه به شورا ارائه شود.

وی افزود: پیگیری لایحه نحوه‌ی برون سپاری خدمات فرهنگی در فرهنگسراها نیز در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مقرر شد این لایحه پس از بررسی کارشناسی در مدت ۱۵روز به شورا ارجاع شود.

پاک فطرت با اشاره به پیگیری ایین نامه حمایت از انجمن های علمی اموزشی در کمیسیون افزود: مقرر شد کمیته فرهنگ عمومی شورا با حضور نماینده شهرداری به تدوین این ایین نامه درمدت یک ماه بپردازد و نتیجه حاصله را به شورا ارائه دهد.

وی خاطر نشان کرد: در راستای ارایه طرح های پیشنهادی مردم به کمیسیون، مشاوران نیز می‌توانند طرح های عملیاتی با محوریت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را به کمیسیون ارائه دهند.

»سولماز دهقانی» رییس کمیسیون گردشگری و زیارتی شورای شهر شیراز گفت: به دلیل حضور مدیران غیر متخصص در برخی فرهنگسراهای شهر، رویکرد فرهنگی در این مکانها وجود ندارد.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به فضای محدود برخی از فرهنگسراها افزود: باتوجه به فضای برخی فرهنگسراها می‌توان کاربری مناسب را تعریف کرد.

وی از پیگیری لوایح در کمیسیون فرهنگی در سال دوم شورای شهر شیراز ابراز خرسندی کرد و تصریح کرد: با پیگیری و نظارت کمیسیون، اجرای لوایح و آیین نامه ها سریعتر صورت خواهد گرفت.

۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۲:۲۱:۴۹

دیدگاه های شما