امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اهم مصوبات جلسه علنی ۲۸ آبان ماه ۹۷ شورای اسلامی شهر شیراز

اهم مصوبات جلسه علنی ۲۸ آبان ماه ۹۷  شورای اسلامی شهر شیراز

شصت و دومین جلسه علنی شورای اسلامی با حضور اسماعیل تبادار استاندار سابق فارس، هادی پژوهش معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس و حیدر عالیشوندی فرماندار سابق شیراز و برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در این نشست از خدمات چندساله استاندار، معاون استاندار و فرماندار سابق شیراز که به دلیل اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان به تازگی با سکان مدیریت استان فارس خداحافظی کرده اند، تجلیل و قدردانی شد.

همچنین با حضور اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و همزمان با هفته کتاب «نشان سفیران کتاب شیراز» در سال ۱۳۹۷ به سه چهره برجسته علمی، هنری و وررزشی شیراز اهدا شد.

پروفسور «مرتضی خوشخوی زهتاب» به عنوان دانشمند برجسته علوم کشاورزی ایران و جهان و دارای تألیفات متعددی در حوزه علم و اثاری در حوزه ی حافظ پژوهی و سعدی شناسی ، «کامران حیدری» مستندساز بین المللی شهر شیراز و برگزیده چندین فستیوال جهانی همچون آرژانتین، هلند، فرانسه و «مهتاب نبوی» تنها بازیکن تیم پاراتکواندو ایران، دارای مدال طلا و برنز آسیا و دارای دو تألیف این نشان را کسب کردند.

شورای اسلامی شهر شیراز ، لایحه ی پیشنهادی شهرداری شیراز مبنی بر ارائه امتیازات تشویقی نوسازی بافتهای فرسوده، حق الزحمه و نحوه‌ی نظارت بر دفاتر تسهیلگری و خدمات نوسازی بافت فرسوده با تغییرات و اصلاحاتی تصویب کرد.

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز درصحن علتی شورا با لایحه شهرداری مبنی بر سلب قابلیت استفاده عمومی موافقت و به شهرداری تفویض اختیار کردند.

در شصت و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با لایحه‌ پیشنهادی شهرداری مبنی برتعریف بسته سرمایه گذاری جدید و یا فروش پلاک های متعلق به شهرداری که به صورت بسته سرمایه گذاری تعریف شده و پس از گذشت دوسال از تصویب طرح سرمایه گذاری تاکنون تعیین تکلیف نشده است با اکثریت ارا موافقت کردند.

شورای اسلامی شهر شیراز ، همچنین طرح جمعی از اعضای شورا مبنی بر ارائه خدمات رایگان اتوبوس به محل برگزاری بازی های تیم های فوتبال فجر شهید سپاسی و قشقایی شیراز را تصویب کرد.

با تصویب این طرح به شهرداری اجازه داده می شود برای برگزاری بازی های دو تیم فوتبال فجر شهید سپاسی و شهدای قشقایی در سطح شهر شیراز، نسبت به ارائه خدمات اتوبوسرانی رایگان به منظور انتقال تماشاگران به ورزشگاه اقدام کند.

همچنین سازمان حمل و نقل مسافر مکلف است با هماهنگی با اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز ، ایستگاههای مورد نیاز در سطح شهر به منظور ارائه خدمات رایگان اتوبوسرانی را مشخص کند و اطلاع رسانی لازم را باهمکاری باشگاه های مربوطه انجام دهد.

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با لایحه‌ی شهرداری شیراز مبنی بر تامین قیر و اهن الات مورد نیاز پروژه های عمرانی شهرداری شیراز از طریق تهاتر یا واگذاری املاک شهرداری موافقت کردند.

همچنین در این جلسه، تاخیر در اجرای پروژه باز افرینی محور فرهنگی کریمخان زند ، تسریع در تدوین برنامه پنج ساله سوم شهرداری و عدم استفاده مناسب از زیرساختهای تبلیغات محیطی در مناسبت های مذهبی از تذکرات «سید احمدرضا دستغیب » رییس شورای اسلامی به شهردار شیراز بود.

۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۲۲:۵۰:۲۲

دیدگاه های شما