امروز: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر قائدی خبرداد: اجرای سامانه مدیریت اطلاعات پروژه (pmis )در شهرداری شیراز

دکتر قائدی خبرداد: اجرای سامانه مدیریت اطلاعات پروژه (pmis )در شهرداری شیراز

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز از اجرای پروژه استقرار سامانه مدیریت اطلاعات پروژه (pmis ) در شهرداری شیراز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شورای اسلامی شهر شیراز، 
دکتر« نواب قائدی»در همایش معرفی و چگونگی راه اندازی سامانه سیستم مدیریت اطلاعات پروژه (pmis ) گفت: با توجه به رویکرد سیستمی در اجرای پروژه های عمرانی و
تاکید  شورای شهر بر شفاف سازی و الکترونیکی سازی این پروژه ها،  اجرای این طرح ضروری است.
رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز افزود: با توجه به اجرای پروژه های عمرانی و فعالیتهای خدماتی در حوزه های مختلف شهرداری ، اطلاعات پروژه ها و فعالیت ها در قسمت های مختلف شهرداری پراکنده است  به گونه ای که اطلاعات جامع و قابل اتکایی از این پروژه ها موجود نیست.


وی با تاکید بر اجرای طرح جامع (pmis ) در راستای  طبقه بندی جامع اطلاعات پروژه ها در حوزه های شهرداری افزود: اجرای این طرح برای شورا و شهرداری از اهمیت بالایی برخوردار است  به گونه ای که در راستای عملیاتی کردن طرح، شورای پنجم از طرح حمایت همه جانبه خواهد کرد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز، اهداف اجرای  این پروژه را، دسترسی بموقع به مستندات و جلوگیری از اعمال سلیقه های فردی در  برنامه ریزی و کنترل پروژه ، جمع آوری و یکپارچه سازی اطلاعات پروژه ها ، امکان تهیه گزارش پیشرفت پروژه ها، اعتبارصرف شده در هر پروژه و عملکرد شهرداری برشمرد.
دکتر قائدی افزود:  ایجاد آرشیو مناسب مستندات پروژه ها ، ارزیابی دقیق پیمانکاران و همچنین کارایی و بهره وری پرسنل مشغول در پروژه ها از دیگراهداف این طرح است.

وی ابراز امیدواری کرد، در سایه اجرای پروژه PMIS که از تکالیف بودجه است بتوانیم در سطحی بالاتر پروژه MIS (سامانه مدیریت اطلاعات )که دربرگیرنده ی حوزه های معاونتها و مناطق شهرداری است را اجرایی کنیم.
گفتنی است همایش معرفی و چگونگی راه اندازی سامانه سیستم مدیریت اطلاعات پروژه (pmis ) با حضور اعضای شورای اسلامی شهر شیراز ، مدیران ارشد شهرداری شیراز و  شرکت مجری باهدف تبیین چشم انداز و برنامه های اجرایی این سامانه برگزار شد.

۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۱۰:۰۴:۲۶

دیدگاه های شما