امروز: جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

موسوی: شورای شهر شیراز به دنبال آسان سازی روند ارائه خدمات شهرداری به شهروندان است

موسوی: شورای شهر شیراز به دنبال آسان سازی روند ارائه خدمات شهرداری به شهروندان است

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شورای شهر شیراز به دنبال تسهیل روند ارائه خدمات شهرداری به مردم است.

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سید عبدالرزاق موسوی» رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: طرح یک فوریتی مساعدت به تیم‌های فوتسال بانوان شیراز حاضر در لیگ برتر فوتسال کشور در کمیسیون بررسی شد.

 

وی افزود: با توجه به مصوبه سال گذشته  شورا، مساعدت شهرداری تنها با تنظیم تفاهم نامه با سازمان متولی امکان پذیر است.

موسوی با اشاره به عدم تنظیم تفاهم نامه به منظور مساعدت به تیم فوتسال بانوان افزود: مقرر شد در مدت دو هفته شهرداری ایین نامه‌ی نحوه‌ی حمایت از مجموعه‌های ورزشی را تهیه و به شورا ارائه کند.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی واملاک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بررسی توافق نامه‌ی بین اداره اوقاف و امورخیریه استان فارس و شهرداری نیز در دستور کار قرار گرفت.

موسوی با اشاره به تصویب کلیات این موضوع افزود: این توافق نامه با موضوع زمین‌های وقفی بررسی و مقرر شد کمیته‌ی حقوقی کمیسیون به بررسی کارشناسی این موضوع بپردازد و نتیجه حاصله را به شورای شهر ارائه کند.

وی از بررسی طرح تشکیل کمیته اسان سازی نحوه‌ی خدمات رسانی شهرداری به مردم به عنوان بحث کلیدی کمیسیون یاد کرد و افزود: از اغاز شورای پنجم اصل ارائه‌ی خدمات عمومی آسان، در دسترس، با کیفیت درکوتاهترین زمان و کمترین هزینه مطرح شد.

موسوی گفت: شورای اسلامی شهر شیراز، شهرداری را مکلف کرد با تشکیل کمیته ای، راه‌های اسان سازی خدمات عمومی شهرداری را بررسی و به شورا ارائه کند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اقدامات مطلوب حوزه شهرسازی در این زمینه افزود: عمده‌ی خدمات مردم در حوزه شهرسازی است اما با توجه به مشکلات موجود در بحث ساخت و ساز و مجوز ساخت راهکارهای ارائه شده در جهت رفع این مشکلات در نوع خود درکشور بی نظیر هستند.

موسوی افزود: بررسی گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۶شهرداری شیراز نیز در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اعضای کمیسیون گزارش را تصویب کردند و مقرر شد برای تصویب نهایی به صحن شورا ارائه شود.

وی خاطر نشان کرد: همچنین مقرر شد گزارش تفریغ بودجه ۹۷قبل از ارائه لایحه‌ی بودجه‌ی ۹۷تهیه و به شورا ارائه شود.

۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۰۸:۳۳:۰۷

دیدگاه های شما