امروز: جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمیسیون عمران: توان فنی تمامی کارشناسان را برای بهبود شرایط ترافیک شیراز به کار می‌گیریم

رییس کمیسیون عمران: توان فنی تمامی کارشناسان را برای بهبود شرایط ترافیک شیراز به کار می‌گیریم

شصت و ششمین جلسه کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز به بررسی موضوعاتی چون بررسی تشکیل واحد مستقل حمل و نقل در مناطق یازده گانه شهرداری، شناسایی گره های ترافیکی سطح شهر شیراز و ارائه راهکار جهت رفع آنها و همچنین ارائه گزارش مطالعات جامع حمل و نقل پرداخت.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «نواب قائدی» تشکیل واحد مستقل حمل و نقل و ترافیک درسطح مناطق یازده گانه شهرداری شیراز را مهم برشمرد و تصریح کرد: تشکیل این واحد در مناطق یازده گانه شهرداری شیراز، رویکردی مبتنی بر بهره وری بهینه از توان فنی و تخصصی کارشناسان حمل و نقل بر اساس اهداف کلان مدیریت شهری در خصوص بهبود وضعیت حمل و نقل و ترافیک شهری و پیگیری کاهش معضلات ترافیکی در سطح و مقیاس شهرداریهای مناطق است.

 

وی با اشاره به اینکه غالب شهرداریهای کلانشهرهای کشور مدت طولانی است که از خدمات این واحد در قالب معاونت یا اداره حمل و نقل و ترافیک در سطح مناطق خود بهره می برند افزود: این طرح درشهر شیراز نیز در دست بررسی است و شرح وظایف واحد مذکور با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک به گونه ای تعیین می شود که پس از راه اندازی واحد مربوطه، امکان تمرکز زدایی فعالیتها از معاونت و واگذاری بخشی از وظایف معاونت به مناطق، امکان پذیر باشد.

 

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز افزود: شناسایی و رفع گره های ترافیکی سطح شهر در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

 

دکتر قائدی با بیان اینکه ایجاد شرایط لازم برای برطرف شدن گره های ترافیکی سبب افزایش رضایت شهروندان می شود، خاطر نشان کرد: این موضوع باید به طور جد مد نظر متولیان شهرداری قرار گیرد، البته فرهنگسازی و همکاری شهروندان در این زمینه، نیزمیتواند بسیار تاثیرگذار باشد.

 

وی ادامه داد: لازم است معاونت حمل و نقل و ترافیک هرچه سریعتر نقاط و گره های ترافیکی شهر شیراز را شناسایی و برای بهبود وضعیت آن برنامه ریزی ونتیجه حاصله را به این کمیسیون ارائه دهد.

 

دکتر قائدی گفت: طرح مطالعات جامع حمل و نقل شیراز، مبنی بر اتمام بهنگام سازی این مطالعات تا پایان سال،  در کمیسیون مورد برررسی شد.

 

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر در ادامه افزود: مقرر شد معاونت حمل ونقل، طرح مطالعات جامع حمل و نقل شهر شیراز را به طور جدی پیگیری و نسبت به اتمام آن در مهلت تعیین شده از سوی شورا اقدام کند.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: با توجه به لزوم تصویب این مطالعات در شورای ترافیک استان و کشور، ضروری است این اقدام به تدریج و همزمان با تکمیل مطالعات صورت پذیرد، تا امکان استفاده از این مطالعات برای شهرداری شیراز در اسرع وقت فراهم شود.

۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۱۱:۳۰:۲۱

دیدگاه های شما