امروز: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بازدید شبانه رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی از مرکز نگهداری معتادان متجاهر شهرداری در دهکده سلامی شیراز

بازدید شبانه رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی از مرکز نگهداری معتادان متجاهر شهرداری در دهکده سلامی شیراز

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز به‌منظور بررسی عملکرد مرکز نگهداری معتادن متجاهر معروف به مرکز ماده ۱۶ شهرداری شیراز به صورت شبانه و سرزده از این مرکز بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در این بازدید خانم شهبازی مسئول شیفت شب پرستاری و سایر پرسنل حاضر در مجتمع توضیحات لازم در مرود فعالیتهای این مرکز ارائه کردند.

احمد تنوری از قسمت‌های مختلف از جمله آسایشگاه، سلف سرویس، کارگاه خیاطی، پرستاری، زمین ورزش و نمازخانه مجموعه بازدید و از نزدیک با برخی از بیماران صحبت کرد.

نماینده شورای شهر شیراز در ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در این بازدید بر لزوم ادامه حمایت شورای شهر و شهرداری از فعالیت این قبیل مراکز تاکید کرد و گفت : باید با برنامه ریزی لازم برای اشتغال بیماران پس از ترخیص از این مرکز اقداماتی انجام داد تا بتوانند به کانون خانواده خود باز گردند و از  اعتیاد فاصله بگیرند که این امر نیاز به هماهنگی همه دستگاههای ذیربط دارد.

لازم به ذکر است در مرکز ماده ۱۶ مردان که زیر نظر اداره  کاهش آسیب‌های اجتماعی شهرداری فعالیت می‌کند ، بیش از ۲۰۰ نفر از معتادان متجاهر جهت درمان در یک دوره درمانی ۹۰ روزه بستری هستند.

این‌مرکز هم اکنون زیر نظر پارک سلامت روان و با نظارت شهرداری شیراز اداره می‌شود.

۱۳۹۷/۰۹/۱۰ - ۱۰:۲۶:۵۳

دیدگاه های شما