امروز: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز: بازآفرینی بافت اطراف سعدیه به اعتبارات ملی نیاز دارد

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز: بازآفرینی بافت اطراف سعدیه به اعتبارات ملی نیاز دارد

اعضای کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز و مدیرکل فنی استانداری فارس و جمعی از مدیران شهرداری شیراز از بافت فرسوده اطراف ارامگاه سعدی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، «نوذر امامی» رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز در این بازدید گفت: سعدی چهره جهانی است و آرامگاه این شاعر پر آوازه یکی از مراکز مهم گردشگری به شمار می‌رود.

وی با اشاره به فرسودگی بافت مسکونی اطراف ارامگاه سعدی گفت: اصلاح و بازآفرینی اطراف سعدی اولویت کمیسیون شهرسازی هست.

نوذر امامی از همراهی شهرداری شیراز برای بازسازی منطقه خبر داد و گفت: با شهردار شیراز صحبت شده که برای ایام نوروز بخشی از بافت اطراف آرامگاه سعدی اصلاح و آماده سازی  شود.

 

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری خاطرنشان کرد: در چندسال باقی مانده تلاش می‌کنیم آرامگاه سعدی به سرانجام برسد.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بازسازی بافت اطراف ارامگاه سعدی نیازمند اعتبارات ملی است و شهردار ی به تنهایی نمی‌تواند این وضعیت‌را بازآفرینی کند.

 

همچنین دکتر «امیرحسین جمشیدی» مدیرکل فنی وشهرسازی استانداری فارس نیز گفت: در تلاش هستیم برای سال ۹۸ اعتبارات بازافرینی بافت شهری به منطقه سعدی اختصاص یابد.

 

وی ادامه داد: تنها تملک و تخریب خانه‌های فرسوده پاسخگوی مشکلات منطقه نیست و باید قبل از هر اقدامی طراحی لازم مبتنی بر تاثیرات اجتماعی در منطقه ارائه و تصویب شود.

۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۱۱:۴۲:۰۴

دیدگاه های شما