امروز: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

موفقیت شهرداری شیراز در کاهش فروش املاک در سال جاری

موفقیت شهرداری شیراز در کاهش فروش املاک در سال جاری

رییس کمیسیون اقتصادی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد شهرداری شیراز موفق شده در یک سال گذشته کمترین فروش املاک نسبت به گذشته را تجربه کند.

به گزارش روابط عمومی و امو بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سینا بنی زمانی» در جلسه این هفته کمیسیون اقتصادی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز با اعلام این خبر گفت: به رغم نیاز و تنگناهای مالی شهرداری شیراز، سعی شده از سرمایه فروشی جلوگیری شود و به سمت دیگر ردیف‌های تامین مالی حرکت کند. شهرداری شیراز با اجرای سیاست کاهش فروش و واگذاری املاک توانسته سهم درآمدی خود از فروش املاک در هشت ماه نخست سال را به رقم ۳۸ میلیارد تومان کاهش دهد و معادل ۳۵ میلیارد تومان نسبت به تهاتر املاک با بستانکاران اقدام کند.

 

بنی زمانی ابراز امیدواری کرد با راه اندازی سامانه شفافیت بزودی لیست کلیه فروش املاک و نحوه واگذاری از سوی شهرداری به اطلاع شهروندان رسانده شود.

 

بنی زمانی خاطرنشان کرد: ورود شهرداری در گذشته به موضوع سرمایه گذاری مثل ساخت مراکز تجاری اقدام اشتباهی بود و حتما باید بخش خصوصی با هدف سرمایه گذاری ورود کند و شهرداری نقش نظارتی و حمایتی داشته باشد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: برای شورای شهر شیراز کیفیت بازاریابی و فروش و دقت نظر در مراحل قیمت‌گذاری و انجام تشریفات قانونی مهم است تا زیانی به سرمایه شهر وارد نشود.

به اعتقاد بنی زمانی بازاریابی مهمترین ابزار کیفی سازی جذب سرمایه‌گذار بوده و شورای شهر علاقمند است شیوه‌های عملیاتی بازاریابی و ارائه پروژه‌های سرمایه‌گذاری را برای بررسی بیشتر در اختیار داشته باشد.

وی ادامه داد: از شهرداری شیراز خواسته‌ایم تا قبل از پایان سال برنامه اجاره داری و بهره برداری از اماکن و ظرفیت‌های در اختیار را به شورای شهر شیراز جهت بررسی بیشتر و تصویب ارسال کند.

۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۰۹:۳۵:۲۱

دیدگاه های شما