امروز: دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا: شهرداری شیراز با مشکل تامین منابع مالی روبروست

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا: شهرداری شیراز با مشکل تامین منابع مالی روبروست

هفتادمین کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی واملاک شورا به بررسی به صدور کارت اوراق بستانکاری ویژه پرداخت عوارض و هزینه خدمات و مطالبات شهرداری پرداخت.

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سید عبدالرزاق موسوی» رییس کمیسیون گفت: شهرداری با مشکل جدی، در بحث منابع مالی مواجه است به همین منظور با ارائه این لایحه، خواستار دریافت مجوز استفاده از اوراق بستانکاری برای تامین منابع مالی شد.

موسوی ادامه داد: این لایحه با اصلاحاتی در کمیسیون مصوب و برای تصویب نهایی به صحن علنی ارجاع شد.

وی افزود: تامین منابع مالی، از مهمترین مسائل شورای شهر وشهرداری است که این موضوع کمیسیون پیگیری و جلسات متعددی برای رفع ان برگزارشده است.

وی با اشاره به ارائه گزارش مسئولان شهرداری از اخرین اقدامات انجام گرفته در زمینه ی تامین مالی افزود: مقرر شد سازمانهای شهرداری با حضور مسئولان، اقدامات جدید و راهکارهایی که در راستای افزایش درآمد شهرداری طراحی و یا به اجرا رسیده را گزارش دهند تا در کمیسیون تصمیم گیری شود.

رییس کمیسیون برنامه وبودجه، امورحقوقی و املاک شورای اسلامی شهر شیراز افزود: بررسی گزارش بودجه مصوب۹۷ شهرداری و ارائه توضیحات شهرداری مبنی بر علت تاخیر در اجرای تکالیف بودجه سال۹۷در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه، سند بودجه مبنای کار شهرداری است و در آن ۱۳۸ تکلیف برای شهرداری پیش بینی شده اما بخش زیادی از تکالیف اجرا نشده و یا به کندی در حال اجراست.

موسوی خاطر نشان کرد: مقرر شد در جلسه‌های کمیسیون، علت موفق نبودن و یا تاخیر شهرداری در اجرای تکالیف بررسی وشهرداری مشکلات را رفع کند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: ایراد فرمانداری به واگذاری زمین به هیات امنای فرهنگی، مذهبی الصابرین(معلولان فارس) برای احداث مجتمع مذهبی با حفظ مالکیت شهرداری در کمیسیون بررسی شد.

وی افزود: به دلیل وجود ایراداتی در زمینه کاربری زمین، در کمیسیون این موضوع بررسی و مقرر شد شهرداری زمین و پلاک دیگری را معرفی کند.

موسوی از الحاق تبصره ای به مصوبه‌ی عوارض شغلی، درباره درمانگاه‌هایی که توسط خیرین اداره می‌شود، خبر داد.

 

وی افزود: همچنین لایحه‌ی شهرداری با موضوع اصلاح مصوبه‌ی شورای چهارم مبنی بر واگذاری زمین به هیات امنای مسجد حضرت ابوالفضل(ع) برای احداث مسجد و حسینیه در دستور کار قرار گرفت.

موسوی گفت: به دلیل تطبیق نداشتن پلاک زمین با زمین واگذار شده اصلاح این مصوبه در کمیسیون صورت گرفت و به صحن علنی ارجاع شد.

۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۱:۵۱:۱۳

دیدگاه های شما