امروز: یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نایب رییس شورای شهر: کلاهی که دفاتر تسهیلگری سر مردم گذاشته‌اند، را با شهروندان در میان می‌گذاریم

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با رد ایراد فرمانداری، بار دیگر بر مصوبه خود درخصوص امتیازات تشویقی نوسازی بافت‌های فرسوده حق الزحمه و نحوه نظارت بر دفاتر تسهیلگری و خدمات نوسازی بافت فرسوده اصرار کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «ابراهیم صبوری» نائب رییس شورای اسلامی شهر شیراز در صحن علنی شورا با اشاره به ایراد هیات تطبیق به مصوبه امتیازات تشویقی نوسازی بافت‌های فرسوده، حق الزحمه و نحوه نظارت بر دفاتر تسهیلگری و خدمات نوسازی بافت فرسوده گفت: معتقدم فرمانداری هیچ ذهنیتی درباره این مصوبه نداشته است چرا که بند۲ تکالیف بودجه هیچ ربطی به بحث نداشته است.

وی افزود: قانون ایین نامه دفاتر پیشخوان دولت هیچ ربطی به دفاتر تسهیلگری ندارد و گرنه ایجاد این دفاتر از پایه مشکل داشته است.

عضو هیات رییسه شورای شهر شیراز گفت: از ابتدای ارائه این لایحه، زمزمه‌های مخالفت برخی در شهرداری با تصویب لایحه و یا اجرا نکردن مصوبه شنیده می شد.

نائب رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: این شورا با هرنوع انحصاری مخالف است؛ انحصار یعنی ایجاد زمینه فساد، فسادهای زیادی در بافت فرسوده و در دفاتر تسهیلگری صورت گرفته است.

وی افزود: اگر بخواهند در روند این لایحه کار شکنی کنند شکایات مردم و کلاهی که دفاتر تسهیلگری بر سرمردم گذاشته است را بامردم در میان میگذاریم.

 

وی بر رفع زمینه فساد تاکید کرد.

۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۶:۵۳:۱۵

دیدگاه های شما