امروز: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تذکر عضو شورا به‌شهردار شیراز: شهرداری به تعهدات بودجه برای خرید محصولات دانش بنیان داخلی عمل کند

تذکر عضو شورا به‌شهردار شیراز: شهرداری به تعهدات بودجه برای خرید محصولات دانش بنیان داخلی عمل کند

عدم اجرای بخشی از تکالیف بودجه سال ۹۷ توسط شهرداری تذکر دکتر «علی ناصری» به شهردارشیراز در شصت و‌پنجمین جلسه علنی شورای شهر بود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، در بخشی از این تذکر دکتر ناصری آمده است:

با توجه به تصویب بودجه سال 1397 توسط شورای اسلامی شهر شیراز و ابلاغ آن از سوی شورا به شهردار محترم در 28 اسفند 96 (به انضمام تمام جزئیات شامل متن مصوبه، دفترچه بودجه و تکالیف بودجه)

سه تکلیف از یکصد و سی و هشت تکلیف بودجه به شرح ذیل  مربوط به حمایت از پارک های علم و فن آوری و شرکت های دانش بنیان می باشد که تاکنون محقق نشده است.

در مورد  بند 40: به منظور ایجاد فضای رقابتی مناسب و توسعه فن آوری توسط پارک علم و فن آوری، مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان شیراز و استان فارس شهرداری شیراز مکلف است 1 تا 2 درصد از درآمدهای عمومی خود و واحد های زیر مجموعه در ردیف بودجه ای که تهیه اقلام و خدمات در آن ها دیده شده است را با رعایت آیین نامه مالی شهرداری، صرف خرید کالاها و خدمات دانش بنیان تولید شده در پارک علم و فن آوری، مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان تولید شده در پارک علم و فن آوری، مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان شیراز و استان فارس کند.

در مورد قسمت الف بند 39: شهرداری شیراز در جهت حمایت از ایده ها و توان علمی در زمینه مدیریت شهری، ضمن دریافت تمامی موضوعات قابل پیگیری در پارک علم و فن آوری، نسبت به استفاده از ردیف مذکور (سازمان سیما، منظر  و فضای سبز شهری شهرداری) با مبلغ سه میلیارد و پانصد و یک میلیون ریال در زمینه هزینه های مطالعاتی اقدام کند.

در مورد قسمت ب بند 39: شهرداری لیست تمامی فعالیت هایی که پارک علم و فن آوری در زمینه مدیریت شهری ارائه می نماید ظرف مدت یک ماه آینده به شورا(کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری) جهت تصمیم گیری های بعدی ارائه کند.

در مورد بند 41: به منظور ارتقای کیفیت خدمات شهرداری در زمینه های مختلف، نهاد مذکور با مراکز علم و فن آوری ، مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان، طی قراردادهایی امور مختلف مرتبط با اقدامات و اعمال شهرداری و حتی تولید کالاها و ارائه خدمات ، طراحی وطرح های پژوهشی مورد نیاز را به این گونه شرکت ها و موسسات واگذار کند که در این زمینه تنها به انجام دو مکاتبه بسنده شده؛ آن هم با تاخیر حدود 4 ماهه یعنی در تاریخ 3/4/97 که در مورد  این بند نیز اقدام بایسته صورت نگرفته است.

.

۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۱:۳۹:۱۸

دیدگاه های شما