امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

عضو شوراي شهر شيراز: افتخار شيراز به گردشگري است نه برج هاي سنگي و پل‌هاي بتني

عضو شوراي شهر شيراز: افتخار شيراز به گردشگري است نه برج هاي سنگي و پل‌هاي بتني

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در شهر انسان محور کسی به آهن و فولاد افتخار نمی‌کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «قاسم مقیمی» عضو هیات رییسه و رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری در حاشیه گشایش نمایشگاه گردشگری پارس در شیراز گفت: شهری که باغات قصر دشت دارد، شهری که سعدی و حافظ دارد، شهری که شاهچراغ و دروازه قرآن دارد، شهری که باغ ارم و باغ عفیف آباد و باغ جهان نما دارد، شهر خودرو محور نيست كه شهرداري ساليانه ٢٠٠ اتوبوس روانه بلوارها و خيابان هاي آسفالته كند و تيتر انسان محوري بزند.

 عضو هيات رئيسه شوراي اسلامي شهر شيراز افزود:

با ديدن اين نمايشگاه و اين همه داشته‌هاي فرهنگي و ادبي و گردشگري چيزي جز حسرت براي مديران باقي نمي‌گذارد كه چرا استفاده مؤثر و مفيد به حال مردم شهر از اين همه توانمندي میسر نمي‌شود.

وي ادامه داد: گرچه بايد قدردان اداره كل ميراث فرهنگي و گردشگري فارس، سازمان همياري‌هاي شهرداري و نيز مركز نمايشگاه‌هاي بين المللي فارس بود كه در اين شرايط اقتصادي همچنان به امر گردشگري اهتمام دارند اما ساير متوليان كجا هستند و مگر ساير ادارات و نهادها و ارگانها مسؤوليتي ندارند؟

 رييس كميسيون سلامت شوراي شهر شيراز با بیان اینکه همه دستگاه‌ها و مديران شيراز، مديون و مسوول گردشگري شهر هستند، گفت: اگر با شعار اتفاقي مي‌افتاد امروز خيلي‌ها به زانو درآمده بودند و خيلي از معضلات حل شده بود.شهری که تاریخچه فرهنگ و هنر و ادب ایران است، شهر دود و دم و ترافیک و ناهنجاریهای اجتماعی مثل فقر و فساد و فحشا نیست.

دكتر مقيمي افزود:

شهری که به میهمان نوازی شهره عام و خاص است امروز در حال تبدیل شدن به شهر کینه و عدالت و تنفر و دروغ و ریا است.

وی ادامه داد: در پایتخت گردشگری ایران مردم کمتر به مسوولیت اجتماعی خود واقفند و نتیجه آن ترافیک طاقت فرسا، آلودگی هوا، نزاع های خیابانی است.

وی در خاتمه گفت: شیراز پایگاه سلامت است و شهری که ادعای گردشگری سلامت دارد لازمه آن پایین بودن آمار انواع بیماری‌های قلبی و عروقی و دیابت و هپاتیت و اچ آی وی و سرطان است و جا دارد در این زمینه هم مردم و هم مسوولان به وظیفه خود عمل کنند.

۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۱۰:۳۱:۵۲

دیدگاه های شما