امروز: یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

عضو شورای شهر شیراز: دپوی ۶۵۰۰ تن پسماند ساختمانی در کیان آباد ایجاد مشکل می‌کند

عضو شورای شهر شیراز: دپوی ۶۵۰۰ تن پسماند ساختمانی در کیان آباد  ایجاد مشکل می‌کند

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: دپوی ۶۵۰۰تن پسماند ساختمانی در منطقه کیان آباد سبب ایجاد کوههای جدید شده که اگر نتوانیم کارخانه پردازش پسماند را به مرحله اجرا دراوریم با مشکل جدی روبروخواهیم شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر«علی ناصری» گفت: طرح تفصیلی مدیریت پسماند بر مبنای طرح جامع تدوین شده که برند کلانشهر شیراز محسوب می‌شود.

عضوشورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه در این طرح به مواردی همچون تفکیک از مبدا تا یک مرحله پس از دفن توجه می‌شود ابراز کرد: نوع آموزش‌ها در طرح برای افرادی که وظیفه ایجاد سلامت برای مردم دارند بسیار مهم است.

دکتر ناصری با اشاره به ارائه طرح تفصیلی مدیریت پسماند توسط اساتید دانشگاه شیراز افزود: این طرح افق ۱۰ساله شهر شیراز است وباید این طرح علمی پس از بررسی کارشناسی، هرچه سریعتر برای تصویب نهایی در صحن شورا ارائه شود تا به مرحله اجرا در آید.

وی افزود: دپوی ۶۵۰۰تن پسماند ساختمانی در منطقه کیان آباد سبب ایجاد کوههای جدید شده است که اگر نتوانیم کارخانه پردازش پسماند را به مرحله اجرا دراوریم با مشکل جدی روبروخواهیم شد.

وی با اشاره به استفاده سایر کشورها از دپوی پسماندهای ساختمانی خاطر نشان کرد: با ارائه راهکارهای مناسب میتوان بیش از ۹۰درصد این پسمانها را وارد چرخه اقتصادکرد.

دکتر ناصری همچنین بر نظارت ویژه در اجرای این طرح تاکید کرد.

۱۳۹۷/۰۹/۲۶ - ۰۸:۰۰:۵۰

دیدگاه های شما