امروز: یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب: راه‌حل مساله ترافیک شیراز را در فناوری اطلاعات و ارتباطات جستجو کنیم

دستغیب: راه‌حل مساله ترافیک شیراز را در فناوری اطلاعات و ارتباطات جستجو کنیم

رئیس شورای شهر شیراز  گفت: راه‌حل مساله ترافیک را باید در حوزه فناوری و اطلاعات جستجو کنیم نه در فعالیت عمرانی.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» در همایش روز ملی حمل و نقل عمومی با بیان اینکه ساخت پل‌ها و تعریض خیابان‌ها منجر به حضور بیشتر خودروها در سطح شهر شده است، گفت: امروزه در شهرهای بزرگ حمل و نقل عمومی محور  توسعه شهر است و در شهر انسان محور باید شاهد تعریض پیاده روها و توجه ویژه به حمل و نقل عمومی باشیم.

وی اضافه کرد: اقدامات عمرانی در شهر شیراز باعث ورود خودروهای بیشتر به خیابان‌ها شده آن هم در شرایطی که امروزه در شهرهای بزرگ، محور  توسعه حمل و نقل عمومی است.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد: مساله حل ترافیک در سازمان عمران و افزایش ساخت پل‌ها و‌تقاطع‌ها حل نمی‌شود و رفع مشکل  ترافیک در حوزه فناوری و ای تی سی است . 

دستغیب بیان کرد: برای رفع مشکل ترافیک باید مدیربت واحد شهری ایجاد و در حل مشکلات مردم از طریق خدمات الکترونیک اقدام شود . 

وي تاکید کرد: به دلیل اقدامات اشتباه در بخش ترافیک شاهد هستیم که استفاده از حمل و نقل عمومی کاهش یافته و در قبال آن استفاده از خودروهای تک سرنشین بیشتر  شده است

رئيس شوراي شهر شيراز عنوان کرد: توسعه ظرفیت ترافیک ارتباط مستقیم با افزایش استفاده از خودروهای شخصی دارد . 

دستغيب با اشاره به ظرفیت ۱۰۰ هزار نفری مترو در جابجایی مسافر گفت: متاسفانه در شهر  شیراز تنها ۳۰ درصد از ظرفیت مترو استفاده می‌شود . 

رئیس شورای شهر شیراز گفت: بار دیگر تاکید می‌کنم که شهر را باید برای ضعیف‌ترین اقشار همچون کودکان، معلولان و سالمندان بسازیم چون اگر این اقشار بتوانند از خدمات شهر استفاده کنند، آنگاه سایر شهروندان نیز می‌توانند از خدمات شهری استفاده کنند.

۱۳۹۷/۰۹/۲۶ - ۱۷:۱۷:۵۹

دیدگاه های شما