امروز: جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس شورای شهر شیراز: هیچ‌گاه برای خویشاوندانم از شهردار شیراز پست نخواسته‌ام

رییس شورای شهر شیراز: هیچ‌گاه برای خویشاوندانم از شهردار شیراز پست نخواسته‌ام

رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: از شهردار میخواهم هر فردی از اقوام و خویشاوندان اینجانب را اگر در جایی منصوب کرده اند، بلافاصله و بدون تعارف برکنار کند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» در شصت و هفتمین جلسه علنی شورا با گرامیداشت زادروز میلاد حضرت عیسی مسیح پیامبر صلح و رحمت و تبریک این روز به هم وطنان مسیحی و شهروندان ارامنه شیرازی افزود: آموزه های اخلاقی مسیح و نوع تعامل و همراهی این پیام رسان وحی با مردم را باید همواره الگوی رفتاری خود قرار دهیم.

 

دستغیب با بیان اینکه گفتمان دینی مسیحیت از یکتاپرستی ابراهیمی نشأت گرفته و اسلام بر آرمان‌های مسیح تاکید فراوان دارد ابراز کرد: پرداختن به گفت و گوهای دینی مبتنی بر یکتاپرستی از منظر جامعه شناختی می تواند به استحکام اجتماعی هر کشوری منجر شود.

وی خاطر نشان کرد: زیست تاریخی و مسالمت آمیز توأم با احترام پیروان 4 دین اسلام، یهود، مسیحیت و زرتشتی در شیراز نشان می‌دهد که شیراز شهر گفت و گو است که اگر نگوییم این شرایط در شیراز بی نظیر است، اما بی شک در بین کلان شهرهای دنیا کم نظیر است.

دستغیب افزود: از این جهت مدیریت کلان شهر شیراز باید تلاش کند این ساختار اجتماعی گفتمان ساز را با تامین زیرساخت ها و شبکه‌های ارتباطی و اجرای برنامه های گفت و گو محور تقویت کرده و شیراز را با وجود دانشگاه ها و مراکز علمی و حوزوی تاریخی و معتبر به شهری اندیشه ورز و آزاداندیش تبدیل کند.

دستغیب با اشاره به موضوعی که توسط یکی از رسانه های مجازی هفته گذشته به شانتاژی تبلیغاتی علیه شورای پنجم تبدیل شد افزود: اولا خارج از اخلاق رسانه ای بود که کسی را متهم کنید، بدون اینکه از خودش توضیحی بخواهید بنابراین خودم و دوستان جریان رسانه ای منتقد را به رعایت چارچوب های اخلاقی دعوت می کنم.

وی با بیان اینکه به عنوان رییس شورای اسلامی شهر شیراز هیچ گاه برای اقوام، اعضای خانواده و منصوبان فامیلی خود از شهردار شیراز درخواست پست نکرده است اظهار کرد: متصدی دفتر رییس شورای چهارم را به رغم اصرار برخی دوستان تغییر ندادم و همچنان، امور دفتر رییس دوره پنجم شورای شهر شیراز را تنظیم و هدایت می کند.

وی از شهردار خواست هر فردی از اقوام خویش را اگر در جایی منصوب کرده اند، بلافاصله و بدون تعارف برکنار کند.

 

دستغیب با بیان اینکه براساس ماده 5 آئین نامه داخلی شوراهای اسلامی شهر مصوب هیأت وزیران، عضویت در شورا قائم به شخص است و قابل واگذاری به دیگری نیست ادامه داد: هیچ یک از اعضای شورا حق تفویض اختیارات خود را به غیر اعم از عضو یا غیرعضو ندارد بنابراین اقدامات اعضای شورای شهر نیز قائل به شخص است مگر تصمیماتی که در صحن علنی گرفته می شود و هرکس باید پاسخگوی وظایف و اقدامات خود باشد.

 

وی افزود: ماده 6 همین آیین نامه نیز حدود وظایف و اختیارات رییس شورای شهر را شفاف بیان کرده است.

دستغیب با انتقاد از ادعای برخی رسانه ها مبنی براینکه رییس شورا همه کارهای خود را تعطیل کرده که برای خویشاوند فلان عضو شورای شهر پست مدیریتی بگیرد افزود: این سخنان تهمت و افتراست و قابلیت پیگرد قضائی دارد.

وی خواستار مطالعه دوباره قوانین شوراهای اسلامی شهر و روستا فعالان رسانه‌ای شد تا با حدود اختیارات رییس و دیگر اعضای شورای شهر آشنا شوند و پس از آن گزارش و خبر را نوشته و ارسال کنند.

دستغیب همچنین خواستار ارسال یک جلد از کتاب قوانین و مقررات شورا و شهرداری برای رسانه‌های فعال شیراز توسط روابط عمومی شورای شهر شد تا شاهد چنین مسائلی در آینده نباشیم.

۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۵:۲۹:۴۵

دیدگاه های شما