امروز: چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اهم مصوبات شصت و هفتمین جلسه علنی 3 دیماه ۹۷ شورای اسلامی شهر شیراز

اهم مصوبات شصت و هفتمین جلسه علنی 3 دیماه ۹۷ شورای اسلامی شهر شیراز

شورای شهر شیراز  در شصت و هفتمین جلسه علنی عادی خود، بر مصوبه پیشین این شورا مبنی بر افزایش نرخ ابها و انشعاب اب و فاضلاب در شیراز اصرار کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز به دنبال ایراد هیات تطبیق مصوبات فرمانداری شیراز مبنی بر مخالفت این مصوبه با سیاست‌های دولت، بار دیگر بر مصوبه خود در خصوص افزایش نرخ آب بها و حق انشعاب آ و فاضلاب اصرار کردند.

«سیداحمدرضا دستغیب» رییس شورای اسلامی شهر شیراز در دفاع از مصوبه این شورا گفت: اینکه در این همین مدت دولت ، قیمت مرغ را افزایش داده و فرمانداری در چندماه گذشته قیمت نان را افزایش داده، مخالف سیاست‌های دولت نیست؟

وی با اشاره به بررسی طرح افزایش قیمت بنزین در هیات دولت گفت: نمایندگان دولت در شهرستان شیراز فقط با مصوبات مرتبط با توسعه شهر به بهانه سیاست‌های دولت مخالفت می‌کنند.

همچنین اعضای شورا بر ایراد هیات تطبیق مصوبات به مصوبه واگذاری زمین به هیات امنای فرهنگی مذهبی الصابرین(معلولان فارس) برای احداث مجتمع مذهبی با حفظ مالکیت شهرداری ، مشروط بر تغییر کاربری بر مصوبه اصرارکردند.

شورای اسلامی شهر شیراز همچنین لایحه‌ی پیشنهادی شهرداری مبنی بر عزیمت شهردار شیراز و هیات همراه به شهر درسدن کشور المان را تصویب کردند.

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز لایحه‌ی پیشنهادی شهرداری مبنی برالحاق تبصره به مصوبه‌ی عوارض شغلی را به کمیسیون های برنامه وبودجه و سلامت، محیط زیست وخدمات شهری به طور مشترک ارجاع دادند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز ،

لایحه‌ی پیشنهادی شهرداری مبنی برالحاق تبصره به مصوبه‌ی عوارض شغلی را در دستور خود قرار داد.

در لایحه شهرداری شیراز امده است:  عوارض شغلی سالانه مشاغل مستقر مراکز خیریه معادل ۵۰درصد فرمول ماده واحده محاسبه و دریافت شود.

در این لایحه مراکز خیریه به مراکزی اطلاق می شود که با هدف غیر سیاسی وغیر انتفاعی و عام المنفعه بر اساس اصول ومبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به منظور ارائه خدمات در راستای اهداف سازمان بهزیستی کشور تشکیل می شود و دارای شرایط مشخصی از جمله اخذ مجوز خیریه از سازمان بهزیستی، وقفنامه یا اساسنامه و پروانه خاص خیریه از دانشگاه علوم پزشکی به منظور مراکز بهداشتی و درمانی، عبارت خیریه در تابلو مرکز ذکر شده باشد.

در این جلسه همچنین، لایحه‌ی شهرداری مبنی بر اصلاح مصوبه واگذاری زمین به هیات امنای مسجد حضرت ابوالفضل(ع) به منظور احداث مسجد و حسینیه تصویب شد.

شورای اسلامی شهر شیراز همچنین بخش‌هایی از باقی مانده از طرح تعارض منافع عمومی شهرداری شیراز را بررسی و تصویب کرد.


پس از بررسی این طرح، در بند ۲ ماده یک، عنوان مدیریت شهری در طرح حذف و به جای ان شورای اسلامی شهر شیراز، شهرداری، سازمانها و واحدهای تابعه ان قید  شد.
همچنین بر اساس بند ۶ ماده مدیران ارشد شهرداری شامل معاونین شهردار، مدیران کل، روسای سازمان، مدیران عامل، مدیران مناطق شهرداری، اعضای هیات مدیره تمامی واحدهای تابعه و وابسته به شهرداری شیراز می‌شود.
در بند ۷ماده یک کارکنان شهرداری شیراز واحدهای تابعه را افراد دارای هرگونه رابطه استخدامی(شرکتی، حجمی و مشاوره ای و...) با شهرداری شیراز و واحدهای تابعه تشکیل می‌دهند.

۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۶:۱۳:۴۹

دیدگاه های شما