امروز: شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

عضو شورای اسلامی شهر شیراز: بی توجهی به زیرساخت‌ها عامل بروز حادثه تلخ دانشگاه علوم و تحقیقات است

عضو شورای اسلامی شهر شیراز: بی توجهی به زیرساخت‌ها عامل بروز حادثه تلخ دانشگاه علوم و تحقیقات است

عضو شورای اسلامی شهر شیراز در واکنش به حادثه تلخ دانشگاه علوم و تحقیقات تهران گفت: نبود زیر ساخت‌ها منشاء بسیاری از حوادث تلخی‌ست که در کشور رقم می خورد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز ، دکتر «لیلا دودمان» عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز، گفت: در ایران خشونت اجتماعی رو به افزایش است؛ در چنین جامعه‌ای مرگ در انواع آن امری طبیعی تلقی شده، خبرها ناگوار بوده و

هر روز طبق عادت در سطح جامعه و در فضای مجازی مشاهده می‌شوند.

این جامعه شناس معتقد است در چنین جامعه‌ای اخلاقیات به سطح نازلی رسیده و اذهان تنها معطوف به دریافت منفعت شخصی‌اند؛ لذا در این وادی مرگ آدمها چندان اهمیت نداشته و برای ممانعت از آن تدابیر خاصی اندیشیده نمی‌شود.

 

دکتر دودمان ابراز عقیده کرد: اینجا تنها چیزی که ارزان است جان آدم‌هاست؛ سوختن کودکان در شین اباد و زاهدان، تصادف سربازان، فوت دانشجویان در دانشگاه علوم تحقیقات تهران نمونه‌هایی هستند که سالانه در ایران اتفاق می‌افتد و تکرار می‌شود و ما برای مدتی کوتاه متاثر و متاسف می‌شویم ، عزای عمومی اعلام کرده و دوباره فراموش می‌کنیم!

 

دودمان اظهار کرد: یقینا ناکارآمدی نهادها، منفعت طلبی صرف، عدم شفافیت، بی‌توجهی به اولویت‌ها، نبود مجازات متناسب و برگشت به عقب، هرگز اجازه نمی‌دهد به توسعه زیر ساخت‌ها فکر شود؛ نبود این زیر ساخت‌ها منشاء بسیاری از حوادث تلخی‌ست که رقم می خورد.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با تسلیت به خانواده‌های دغدار دانشجویان علوم و تحقیقات تهران گفت: انتظار می رود تمهیدات لازم از سوی مسئولان اندیشیده شود تا شاهد تکرار وقوع حوادث این چنینی نباشیم.

 

۱۳۹۷/۱۰/۰۸ - ۱۰:۳۵:۳۴

دیدگاه های شما