امروز: جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شیراز: برای تعطیلی دفاتر تسهیلگری شیراز مصمم هستیم

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شیراز: برای تعطیلی دفاتر تسهیلگری شیراز مصمم هستیم

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر شیراز با اشاره به تصویب طرح یک فوریتی انحلال دفاتر تسهیلگری، تصریح کرد که حتی اگر کمیسیون تطبیق مصوبات فرمانداری این مصوبه را رد کند، شورا و شهرداری مستقیما این دفاتر را منحل می کنند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، نوذر امامی بیان کرد: پس از بررسی وضعیت دفاتر تسهیلگری شیراز توسط شورای شهر شیراز، متوجه برخی اشکالات در روند اجرایی و فعالیت این دفاتر شده‌ایم .

وی افزود: با کارشناسی‌های انجام شده مشخص شد که این دفاتر هزینه‌ای بیش از آنچه که باید از مردم دریافت می‌کنند، لذا مقرر شد قیمت‌ها تعدیل شده و هزینه‌ها کاهش یابد

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر شیراز خاطرنشان کرد:‌ همچنین اکثر این دفاتر انحصارگرایانه فرآیند تاسیس و فعالیت را در سطح شهر به دست گرفته بودند که در این راستا هم مقرر شد که دفاتر تسهیلگری از حالت انحصار خارج شوند

امامی با بیان اینکه طرح مصوب برای طی روند قانونی به فرمانداری ارسال شده است، گفت: فرمانداری محترم با رد بعضی از بندها، منجمله انحصار فعالیت این دفاتر، مصوبه را برای اصلاح به شورا ارجاع داد که اصلاحات نیز اعمال شده است.

این عضو شورا تصریح کرد که حتی در صورت رد مصوبه از سوی فرمانداری، شورای شهر و شهرداری شیراز مصمم به تعطیلی و انحلال این دفاتر است.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر شیراز در خصوص تعیین تکلیف مالکانی که با هدف تجمیع منازل خود با دفاتر تسهیلگری قرارداد منعقد کرده‌اند، گفت: قانون عطف به ماسبق نمی‌شود، در نتیجه قراردادها به قوت خود باقی است و در صورت انحلال، دفاتر تسهیلگری اجازه انعقاد قرارداد جدید نخواهند داشت.

 

منبع: ایسنا

۱۳۹۷/۱۰/۰۹ - ۰۸:۴۴:۰۷

دیدگاه های شما