امروز: پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تجلیل شورای اسلامی شهر شیراز از فعالان‌ سوادآموزی

تجلیل شورای اسلامی شهر شیراز از فعالان‌ سوادآموزی

شصت و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز به ریاست «ابراهیم صبوری» برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر شیراز از «زینب جهان‌شاهی» آموزش دهنده سواد اموزی، «علی‌اصغر سعادت» پیشکسوت عرصه سواد آموزی، «عزیز زارع» و «علی عزیزی» فعالان عرصه سواداموزی  به مناسبت هفته سواد اموزی تجلیل کردند.

 

تذکر اقای امامی برای اجرای بند ۲۴ماده۵۵ قانون شهرداری‌ها

 

 «نوذر امامی» رییس کمیسیون معماری و شهرسازی در تذکری از شهردار شیراز خواست نسبت به اجرای بند ۲۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها اهتمام داشنه باشد.

 

در بخشی از این تذکر نوذر امامی با اشاره به بند ۲۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها گفت: صدور پروانه برای همه ساختمانهایی که در شهر ساخته می‌شود از وظایف شهرداری‌هاست؛ لکن با توجه به انحراف در اجرای دستورالعمل شماره ۹۹۷۵/۳/۳۳ مورخ ۱۳۹۰/۱/۲۹ وزارت کشور و مصوبه شماره۳۰۸۸۶ مورخ ۱۳۹۱/۱۹/۱۳ شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر نوسازی بافت‌های فرسوده که منجر به انحصار شده است، شهرداری شیراز راسا نسبت به اجرای قانون فوق الذکر و ایفای وظیفه ذاتی خود در صدور پروانه ساختمانی (صرفا جهت بافت‌های فرسوده مصوب مراجع ذیصلاح) اقدام و نتیجه را ظرف مدت ۱۰ روز به شورای اسلامی شهر شیراز اعلام کند.

 

در شصت و هشتمین جلسه علنی(عادی) شورای اسلامی شهر شیراز، «سید عبدالرزاق موسوی» با انتقاد از  رد ایرادهای مکرر هیات تطبیق مصوبات بر مصوبات شورای شهر شیراز گفت:  آیا امکان دارد کسی مسئولیت داشته باشد و جوابگو نباشد؟

رییس کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی واملاک شورا افزود: ۱۳عضو شورای شهر شیراز بر اساس اجازه‌‌ی قانون، برای اجاره‌ی دوچرخه در شهر تصمیم گرفتند و نرخ ان را تعیین کردند اما فر مانداری ایرادی بر این مصوبه شورا وارد کرده و کسی علت ایراد توضیحی نمی دهد.

نایب رییس شورای عالی استان‌ها افزود: هیات تطبیق فقط اجازه دارد به لحاظ شکلی مصوبات را بررسی کند اما وارد ماهیت می‌شود، حتی در دیوان عالی کشور که در قانون اساسی جایگاه دارد و قضات عالی رتبه کشور حضور دارند، اینگونه وارد ماهیات احکام و مصوبات نمی‌شوند.

وی خواستار حضور سرپرست فرمانداری و ارائه توضیح درباره این موارد شد و افزود: اگر با این روش پیش رویم با مشکل مواجه می شویم.

«نوذر امامی» رییس کمیسیون شهرسازی و معماری نیز افزود: ایراد فرمانداری راجع به کارت بلیط است چون هنوز زیر ساخت‌ها اماده نیست.

 بر اساس تصمیم شورای اسلامی شهر شیراز قرار شد تبصره اول مصوبه نرخ اجاره دوچرخه به منظور اصلاح استفاده از کارت بلیط به کمیسیون حمل و نقل ارجاع شود.

 

شورای اسلامی شهر شیراز همچنین ایراد هیات تطبیق مصوبات بر «مصوبه تسریع و نظارت بر مصوبات شورای شهر در شهرداری شیراز» را پذیرفت و با حذف متن «حداکثر ظرف مدت یک هفته پس از ابلاغ مصوبه شورا به شهرداری، نسبت به ابلاغ مصوبه به زیرمجموعه‌های تحت نظر خود جهت اجرا اقدام و رونوشت ابلاغیه مذکور به شورای اسلامی شهر ارسال گردد» در مصوبه موافقت کردند و مقرر شد مابقی مصوبه که ازسوی هیات تطبیق عدم مغایرت آن با قانون اعلام شده به شهرداری ابلاغ شود.

 

همچنین در ادامه بررسی طرح مدیریت تعارض منافع عمومی در شهرداری شیراز، در ماده ۲طرح، میزان پنج درصد حذف و متن به این شکل ویرایش شد: شرکت هایی که مدیران ارشدو کارکنان شاغل درشهرداری شیراز و سازمانهای وابسته و واحدهای تابعه و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز سهامدارآنها می باشند یا مسئولیت مدیرعاملی، عضویت در هیات مدیره یا هیات نظارت، بازرسی، حسابرسی، مشاوره و نمایندگی شرکت مذکور را برعهده دارند نمی توانند طرف معامله شهرداری شیراز و سازمانها و واحدهای تابعه‌ی انها قرار گیرند.

ماده ۳طرح، درصورتی که مدیران شهرداری شیراز و واحدهای تابعه و سازمانهای وابسته و اعضای شورا تا دوسال پس از خاتمه خدمت در شرکت های تجاری یا موسسات غیر تجاری مرتبط با حوزه‌ی کاری تخصصی فرد مشغول در جایگاه های عضو هیات مدیره یا مدیرعامل، بازرس، حسابرس، نماینده یا مشاور قرار گیرند یا صاحب سهام ان شرکتها گردند، ان شرکتها یا موسسات نمی توانند طرف معامله شهرداری و واحدهای تابعه ان قرار گیرند.

 

ماده ۴طرح: شهرداری مکلف است ذیل کلیه قراردادهای خود مفاد و ابزارهایی راتعبیه کند تاطرف قرارداد شهرداری نسبت به عدم مغایرت قراردادهایشان با این مصوبه اقرارنموده واختیار حق فسخ قرارداد را در صورت کشف مغایرت در اختیار شهرداری قراردهند، جبران خسارت ناشی از منفسخ گردیدن قرارداد برعهده طرف قرارداد است.

ماده۵طرح: شهرداری شیراز مکلف است ظرف مدت ۳ماه از ابلاغ این مصوبه، فهرست مدارک تحصیلی، سوابق و مسئولیت ها(تاریخ انتصاب و محل خدمت)، سوابق شغلی مدیران ارشد شهرداری شیراز و واحدهای تابعه و سازمانهای وابسته را به طور کامل و به صورت برخط منتشر نموده و مستمرا بروز رسانی و در دسترس عموم قرار دهد.

تبصره ماده ۶طرح: شهرداری شیراز مکلف است ظرف مدت یک ماه از تصویب این مصوبه لیست کارکنان شهرداری شیراز و واحدهای تابعه وسازمانهای وابسته و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز دارای پروانه سازمان نظام مهندسی ساختمان شهر شیراز را منتشر و به عنوان لیست ممنوعه کار در دسترس عموم قرار دهد.

ماده ۷طرح: کلیه وکلای دادگستری و کارشناسان رسمی دادگستری تحت هرعنوان اعم از رابطه استخدامی و قراردادی که با شهرداری شیراز و واحدهای تابعه و سازمانهای وابسته و شورای اسلامی شهر شیراز همکاری می نماید نمی توانند هیچ گونه خدماتی اعم از حقوقی و کارشناسی حسب مورد در تمام انواع دعاوی و پرونده هایی که علیه شهرداری شیراز و واحدهای تابعه و سازمانهای وابسته طرح می شود ارائه نمایند موارد تخلف به مراجع ذیصلاح جهت پیگیری اعلام می گردد.

 

تبصره ماده۷طرح: شهرداری شیراز مکلف است ظرف مدت یک ماه از تصویب این مصوبه لیست کارکنان شهرداری شیراز، واحدهای تابعه وسازمانهای وابسته و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز دارای پروانه وکالت را منتشر و به عنوان لیست ممنوعه کار در دسترس عموم قرار دهد.

ماده۸طرح: مدیران شهرداری شیراز و واحدهای تابعه و سازمانهای وابسته که همزمان عضوهیات مدیره یا شورای سازمان واحدهای تابعه و سازمانهای وابسته شهرداری شیراز و شرکت های اقماری هستند نباید از محل این عضویت هیچگونه

وجهی به عناوین مختلف از جمله عضویت، پاداش وعیدی مگر در موارد صریح قانونی دریافت نماید.

 

ادامه بررسی این طرح به جلسه اینده موکول شد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۰ - ۱۵:۵۱:۵۱

دیدگاه های شما