امروز: شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

عضو شورای اسلامی شهر شیراز: توجه به سالمندان در دستور برنامه ریزی شهری قرار بگیرد

عضو شورای اسلامی شهر شیراز: توجه به سالمندان در دستور برنامه ریزی شهری قرار بگیرد

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی سهر شیراز معتقد است آمار رشد سالمندی در کشور هشداری است برای توجه و اولویت بیشتر به سالمندان در برنامه‌ریزی‌های مدیریت شهری!

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر«لیلا دودمان» گفت: در فاصله دهه ۷۰تا ۹۰ رشد جمعیت سالمند از ۳درصد به ۹درصد رسیده و در سال ۱۴۰۰ به ۱۰ درصد خواهد رسید.

وی افزود: این به منزله‌ی ان است که ما جمعیت ۱۰ میلیون نفری از سالمندان در کشور خواهیم داشت و این هشداری است برای توجه و اولویت بیشتر در برنامه ریزی های مدیریت شهری در زمینه ی خدمات بهداشتی و اجتماعی و به ویژه خدماتی که شهرداری می تواند به عنوان یک نهاد عمومی برای این جمعیت ارائه دهد، باید مورد توجه مسئولان شهری قرار بگیرد.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه در برنامه سوم توسعه در سال ۱۳۸۲ در ضرورت توجه به جمعیت سالمند اولین مرتبه شورای ملی سالمند تشکیل شد ابراز کرد: وجود سند ملی سلامت نشان دهنده توجه و رسالت جامعه نسبت به نیازهای جسمی، روانی، روحی و اجتماعی سالمندان است که در راستای این اقدام ارائه کارت منزلت می‌تواند نشانه‌ای از این توجه باشد امری که از سال‌های گذشته در دستور کار بوده ولی تقریبا عملیاتی نشده که می‌طلبد سازمان‌های مختلف از جمله بهزیستی و سازمانهای تابعه شهرداری به طور جدی این امر را عملیاتی کنند.

 

دکتر دودمان خاطر نشان کرد: مدیریت فناوری و اطلاعات شهرداری اعلام کرد که طرح جامع و هوشمند با همکاری سازمان فاوا و سازمان فرهنگی، اجتماعی و معاونت حمل و نقل در دست تهیه است که مشکل سالمندان نیز در ان در نظر گرفته شده است.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مشکل اساسی و ‌چالش این کارت منزلت، ارتباط و اتصال انها با دیتای بانک شهر و بانک بلیط است که ضروری است این مشکلات مرتفع شود.

۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۰۹:۵۴:۰۷

دیدگاه های شما