امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

عضو‌شورای شهر شیراز: کارت منزلت سالمندی دهه فجر توزیع میشود

عضو‌شورای شهر شیراز: کارت منزلت سالمندی دهه فجر توزیع میشود

عضو شورای اسلامی شهر شیراز از توزیع کارت منزلت سالمندی از آغاز دهه فجر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر«علی ناصری» با اشاره به وجود۱۴۶هزار سالمند در شیراز افزود: براساس پیش بینی سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۷، در چند سال اینده جمعیت سالمند کشور ۲برابر می شود

وی سالمندی را دوره ی خردمندی دانست و افزود: از لحاظ علمی سالمندی ازسن ۶۰تا ۶۵سالگی به بالا ست که دوره ای برای انتقال تجربیات و فرهنگ است.

دکتر ناصری خاطر نشان کرد: سالمندی علاوه بر ویژگی های دوران خود، نیازمندی های ویژه ای نیز در حوزه‌ی بهداشت و درمان دارد که باید این امکانات در اختیار آنها قرار گیرد.

وی با اشاره به تهیه، تدوین، تصویب و ابلاغ مصوبه و آیین نامه شهر دوستدار سالمند به همه واحدها افزود: پس از پیگیری ها ی انجام شده مقرر شده است در مراسمی با هماهنگی فرمانداری، شورای کلان شهر شیراز، سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری، بهزیستی و علوم پزشکی ، و با همکاری کانون بازنشستگان وبنیاد فرزانگان، ۵هزارکارت منزلت در ۱۲بهمن همزمان با سالروز ورود امام خمینی(ره) به سالمندان اهداشود.

دکتر ناصری ادامه داد: ۲ هزار کارت به سالمندان زیرپوشش بهزیستی، ۲ هزارکارت به سالمندان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و هزار کارت به افرادی که زیرپوشش تامین اجتماعی و شهرداری هستند، اهدا می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: با استفاده از این کارت، سالمندان از خدمات حمل و نقل عمومی، مترو، فرهنگسرا، اماکن ورزشی، تاریخی، مذهبی، سیاحتی و زیارتی شیراز بهره مند می‌شوند.

عضو شورای اسلامی شهرشیراز از راه اندازی سامانه ثبت اطلاعات سالمندان توسط حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری خبر داد و افزود: بر اساس پیگیری‌های انجام گرفته با معاونت سرمایه انسانی شهرداری، اطلاعات بازنشستگان شهرداری در اختیار سازمان فرهنگی اجتماعی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به بازسازی و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی افزود: در راستای شعار انسان محوری شورای پنجم و ترویج فرهنگ تکریم سالمندان، می‌توان صندلی هایی بارنگ خاص ویژه سالمندان در اتوبوس‌ها در نظر گرفت.

۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۰:۱۴:۴۸

دیدگاه های شما