امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تصویب بندهای ۱۴ گانه طرح تعارض منافع در شورای شهر شیراز

تصویب بندهای ۱۴ گانه طرح تعارض منافع در شورای شهر شیراز

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در شصت و نهمین جلسه علنی خود، علت مرگ یک بانوی بی خانمان در شیراز را با حضور معاون خدمات شهری شهرداری شیراز بررسی کردند‌.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در شصت و نهمین جلسه علنی شورا، طرح اعضای کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی واملاک شورا مبنی بر دستورالعمل جذب و نگهداشت کارشناسان حقوقی شهرداری شیراز به منظور بررسی کارشناسی به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شد.

«سینا بنی زمانی» گفت: در راستای اموزش و تقویت توان حرفه ای پرسنل اداره کل حقوقی شهرداری این طرح در صحن علنی شورا ارائه شد.

 

اعضای شورای اسلامی، لایحه شهرداری مبنی بر نحوه‌ی محاسبه عوارض پروانه ساختمانی اراضی معوض ۱۲۰هکتار از پلاک ثبتی ۱۳تحت عنوان پروژه کسری راجهت بررسی کارشناسی به کمیسیون مشترک برنامه و بودجه و شهرسازی و معماری ارجاع دادند.

 

شورای اسلامی شهر شیراز طرح تعارض منافع را به تصویب رسانید

همچنین در این جلسه، طرح مدیریت تعارض منافع عمومی در شهرداری شیراز با ۱۴ماده در شورای شهر مورد بررسی و تصویب قرار گرفت وجهت ویراستاری و نهایی شدن متن به کمیسیون تلفیق ارجاع شد.

 

شورای شهر شیراز در این جلسه با بررسی سه بند باقی مانده طرح تعارض منافع، این طرح را به تصویب رسانید.

 

سه طرح پایانی به این شرح است.

همچنین در ادامه بررسی طرح مدیریت تعارض منافع عمومی در شهرداری شیراز، ماده ۱۰طرح بدین شرح است: کارکنان شهرداری شیراز، واحدهای تابعه ،سازمان های وابسته و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز به هیچ عنوان مجاز به پذیرش هدیه از ارباب رجوع و هرشخصی که فرایند اقدام یا تصمیم اداری در مورد وی در شهرداری در جریان است یا از بستگان یا شرکای انها می باشند را ندارند.

ماده ۱۲طرح: مسئولیت حسن اجرای این مصوبه، برعهده شهردار شیراز خواهد بود.

ماده ۱۳طرح: کلیه مصوبات شورای اسلامی شهر شیراز که مغایر با این مصوبه می باشند از تاریخ تصویب این مصوبه لغو می شود.کمیسیون برنامه وبودجه، امورحقوقی واملاک شورای اسلامی شهر شیراز مکلف است از تاریخ ابلاغ این قانون ظرف مدت ۳ماه، فهرست مصوبات مغایر با این قانون را به شورای اسلامی شهر شیراز ارائه کند.

ماده۱۴ طرح: تمامی محدودیت های قانونی مندرج در طرح فوق مشمول کلیه نیروهای شاغل در شرکت های تامین نیرو طرف قرارداد شهرداری شیراز و شورای اسلامی شهر شیراز نیز خواهد بود.

۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۰۷:۴۴:۵۵

دیدگاه های شما