امروز: چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نشست مشترک اعضای شوراهای اسلامی شهر شیراز و کرمان

نشست مشترک اعضای شوراهای اسلامی شهر شیراز و کرمان

نشست مشترک اعضای شوراهای اسلامی شهر شیراز و کرمان در حاشیه برگزاری مراسم بزرگداشت خواجوی کرمانی در شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «ابراهیم صبوری» نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز در این دیدار گفت: شهرهای کرمان و شیراز از دیرباز دارای رابطه فرهنگی و اقتصادی مشترک بوده و همچنان می توانند در مسائلی همچون سرمایه گذاری درکنار هم باشند.

 وی با تشریح اقدامات انجام شده در دور پنجم شورای اسلامی شهر شیراز گفت: علاوه بر بدهی ها و حجم عظیم نیروها و فروش املاک شهرداری، ۶۵۰ پروژه نیمه تمام از دوره قبل وجود دارد به همین دلیل برنامه ۵ ساله توسعه  یکسال تمدید شد تا دراین مدت پروژه‌های شاخص را تکمیل کنیم.

نائب رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در راستای انضباط مالی و مبارزه با فساد، شورای شهر اقدام به تصویب طرح سامانه شفافیت شهرداری کرد که بر این اساس تمام معاملات و هرگونه تراکنش شهرداری در این سامانه درج خواهد شد

صبوری با اشاره به افتتاح تقاطع امیر کبیر -مطهری- رحمت در بهمن ماه امسال، به عنوان یکی از بزرگترین پل های جنوب کشور افزود: بیش از ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی این پروژه در دور پنجم شورا صورت گرفته است.

وی ادامه داد: تصویب طرح مدیریت تعارض منافع عمومی در شهرداری یکی از طرح های ماندگار شورای پنجم در راستای مبارزه با فساد و رانت خواری است که با بستن منافذ، انضباط مالی را در شهرداری شکل میدهد.

 

«نوذر امامی» رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به برگزاری هفته کرمان در شیراز افزود: این دوشهر باید بر رونق گردشگری اهتمام ورزند زیرا گردشگران با ایجاد اشتغال می توانند درامد مناسبی را برای شهر ایجاد کنند.

 

«سولماز دهقانی» رییس کمیسیون گردشگری وزیارت شورا گفت: وضعیت گردشگری در کشور مناسب نیست و ما نیازمند فضایی مناسب برای ارائه‌ی اداب و رسوم مردم به گردشگران هستیم.

 

وی افزود: در راستای ایجاد تعاملات فرهنگی بیشتر با شهر کرمان، بیلبوردهای تبلیغاتی شهر برای معرفی جاذبه های شهر کرمان اختصاص می یابد و شهر شیراز پذیرای گروه های فرهنگی شهر کرمان در ایام نوروز برای معرفی جاذبه های این شهر خواهد بود

 

دکتر«قاسم مقیمی» رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست وخدمات شهری شورای اسلامی شیراز گفت: شیراز و کرمان تهدیدها و فرصتهای زیادی به دلیل همجواری با استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان دارند.

وی ادامه داد: شهرهای شیراز و کرمان به دلیل وجود شرایط و امکانات متفاوت مهاجر پذیرند بنابراین درمان و سلامت شهروندان و محيط زيست شهري نیازمند راهکاری اساسی است.

دکترمقیمی معتقد است: با تشكيل «مربع سلامت» ميان شيراز و كرمان و زاهدان و بندرعباس و اغاز طرح مشترك غربالگري با همكاری چهارگانه دانشگاههای علوم پزشكی در چهار حوزه‌ی ديابت، HIV، دندان و قلب و عروق در محدوده جنوب شرقی ايران، می توان طرح های آماری و بانك اطلاعاتی را تشكيل داد تا راه پيشگيری و درمان هموار شود.

وی بابیان اینکه بسياری از اين بیماری ها خواه و ناخواه به دلیل اين همجواری قابل انتقال يا تشديدند و تبعات منفی آن این چهار مركز را در بر می گيرد ابرازکرد: ضروری است در اولين فرصت كميسيونهاي سلامت، محيط زيست و خدمات شهری هر چهار مركز استان كارگروه يا كميته مشترك تشكيل دهند و با ايجاد دبيرخانه سيار شروع به كار كنند.

دکتر مقیمی گفت: این کمیسیونها میتوانند با در نظر گرفتن امكانات درمانی خوب شیراز، امكانات لجستيكی مناسب شهر کرمان، امكانات بسيج مردمي زاهدان و امكانات تحقيقاتی مناسب بندرعباس، آينده ی مناسبی را رقم زنند.

 

دکترمقیمی خاطر نشان کرد: در راستای فرصتها، به دلیل همجواری هرمزگان و سيستان و بلوچستان با دريا و آبهای آزاد می توان مكانيسمی در نظرگرفت تا بتوان به سرمايه گذاريهای مشترك ساحلی ميان چهار شهر شیراز، کرمان، زاهدان و بندرعباس پرداخت.

 

وی افزود: با توجه به امکانات مالی خوب شيراز و كرمان و ظرفیتها و امکانات دريايی و بنادر خوب زاهدان و بندرعباس میتوان با تهيه بسته های چهارگانه سرمايه گذاری، بيشتر به بهره برداری از نعمتهای ساحلی بپردازيم و منافع مشتركی به دست آوريم.

«سینا بنی زمانی» رییس کمیسیون اقتصادوسرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به روند ادارای مناسب در حیطه سرمایه گذاری در شهر کرمان گفت: میتوان با ایجاد تعاملات مناسب سرمایه گذاران فارسی و بنگاه های اقتصادی کرمان، سرمایه گذاری متقابل را تسهیل کنیم.

وی حضور شهرداری به عنوان بخش عمومی در حوزه هایی که وظیفه نداشته است را از اشتباهات شهرداری بیان کرد وافزود: با این اقدام بخش خصوصی از رقابت و فعالیت دور ماند و سرمایه بخش خصوصی از شیراز خارج شد.

وی ادامه داد: سیاستگذاری شورای پنجم، سرمایه گذاری در حیطه گردشگری است به همین منظور فرصتهایی در حوزه ورزشی و پارکها و اقامتگاه های سنتی به منظور احیای بافت تاریخی و جذب سرمایه گذار درنظر گرفته شده است.

بنی زمانی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور افزود : قیمت گذاری در فرصتهای سرمایه گذاری به دلیل تغییر نرخ با مشکل همراه است به همین منظور از سازمان سرمایه گذاری شهرداری خواسته‌ایم اقدام به ایجاد یک شبکه ارتباطی با سرمایه گذاران داخلی و خارجی کند تا پس از عبور ازاین وضعیت بتوانیم از این فرصتها استفاده کنیم.

گفتنی است برگزاری هفته کرمان در شیراز به منظور ایجاد تعاملات بیشتر، تشکیل مجمع شوراهای جنوب کشور، ایجاد مربع سلامت بین شهرهای شیراز، کرمان، جنوب کشور و ایجاد مثلث زرد بین شهرهای شیراز، کرمان و یزد در بحث جذی گردشگر در حیطه کویر گردی، عکاسی طبیعت ، نجوم و ستاره شناسی از پیشنهادات ارائه شده در این دیدار بود.

۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۰۷:۵۰:۳۹

دیدگاه های شما