امروز: شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

هفتادمین جلسه علنی (عادی) شوراي اسلامي شهر شيراز

هفتادمین جلسه علنی (عادی) شوراي اسلامي شهر شيراز

شهردار شیراز برنامه راهبردی توسعه پنج ساله شهرداری شیراز را تقدیم شورای شهر کرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، همزمان  با هفتادمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، «حیدر اسکندرپور» شهردار شیراز برنامه پنج ساله راهبردی توسعه شهر شیراز را تقدیم شورای شهر کرد.

 

همچنین اعضای شورای شهر شیراز از پرستاران نمونه بیمارستانهای شیراز به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار در صحن علنی شورا تجلیل کردند.

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز « محبوبه ظریفکار» رییس امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی استان فارس، «فاطمه ذوالقدری» مدیر خدمات پرستاری بیمارستان کوثر، «ملیحه کمالی سروستانی» مدیر پرستاری بیمارستان مرکزی شیراز(MRI)، «نرگس طالبی» پرستارنمونه بیمارستان مرکزی شیراز(MRI)  و خواهر شهید مدافع حرم، «فاطمه تیموری» مدیر پرستاری بیمارستان نمازی، «فریده فیلی زاده» مدیر پرستاری بیمارستان شهید فقیهی شیراز و «حکیمه خدارحمی» مدیر پرستاری بیمارستان امیر تجلیل کردند.

همچنین اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، از سه کتاب نگهداشت و پالایش اب در شهر و شیوه نامه نگهداری پهنه های سبز شهری نوشته دکتر علی جهانگیری و مهندس نرجس فروزان و شیوه نامه کاهش مصرف اب نوشته هادی وکیل زاده در هفتادمین جلسه صحن علنی شورا رونمایی واز تهیه کنندگان، ویراستاران و هیات علمی کتابها نیز تجلیل کردند .

 

در هفتادمین صحن علنی شورا، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با یک فوریت لایحه شهرداری شیراز مبنی بر عوارض صدور پروانه ساختمانی، عوارض تراکم ساختمانی، عوارض تجاری و عوارض غیر مسکونی موافقت کردند و برای بررسی کارشناسی به کمیسیون معماری وشهرسازی و کمیسیون برنامه و بودجه شورا ارجاع داده شد.

 

همچنین اعضای شورای اسلامی با یک فوریت لایحه ‌ی شهرداری شیراز مبنی بر جدول یک درصد قیمت فروش هرمترمربع زمین(B)، جدول قیمت فروش هرمترمربع اپارتمان(BP)  و جدول قیمت هرمترمربع خدمات تجاری ملاک عمل سال ۱۳۹۸ موافقت کردند و به منظور بررسی بیشتر کارشناسی به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع داده شد.

 

در این جلسه، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز بررد ایراد هیات تطبیق مصوبات به پیشنهاد اصلاح مصوبه ای در رابطه با نشریه هفته نامه شهر راز شهرداری شیراز اصرار کردند.

 

همچنین اعضای شورای اسلامی شهر شیراز بر رد ایراد هیات تطبیق مصوبات بر مصوبه واگذاری باقیمانده پلاک ۲۱۱۵/۷ به مساحت ۷۴۶/۷۷ مترمربع زمین واقع در بلوار احمدی جنوبی به هیات امنای فرهنگی مذهبی الصابرین(معلولان فارس) برای احداث مجتمع مذهبی با حفظ مالکیت شهرداری اصرار کردند.

 

در صحن علنی شورا، اعضای شورا با یک فوریتی طرح جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر کمک به تیم فوتسال لبنیات ارژن شیراز موافقت کردندوبه کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی برای بررسی کارشناسی ارجاع داده شد.

 

در صحن علنی شورا ، اعضای شورا با یک فوریتی طرح جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر کمک به تیم فوتسال لبنیات ارژن شیراز موافقت کردندوبه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برای بررسی کارشناسی ارجاع داده شد.

 

لایحه پیشنهادی شهرداری شیراز مبنی بر سند راهبردی فضایی توسعه اقتصادی شهر شیراز برپایه اقتصاد مقاومتی- با محوریت شهرداری شیراز به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شد.

 

در صورت تصویب این لایحه، به شهرداری شیراز اجازه داده می شود درچارچوب این سند و به منظور هماهنگی و همکاری بین مدیریت شهری با دستگاه ها و نهادهای منطقه ای و ملی به منظور توسعه اقتصادی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در شهر ومنطقه شهری شیراز پیگیری ها و اقدامات لازم را بعمل اورد.

 

همچنین لایحه شهرداری شیراز مبنی بر اصلاحیه قسمت اخیر مصوبه شماره ۹۷/۲۵۵۸/ص مورخ ۹۷/۷/۱۰ شورا مبنی بر اصلاح بند ۷مصوبه شماره ۹۶/۳۲۵۲/ص مورخ ۹۶/۸/۴ موضوع الحاق بند «ز» به ماده۸ مصوبه شماره ۹۶/۱۲۷۵ مبنی بر دستورالعمل نحوه واگذاری اتوبوس های تحت مالکیت شهرداری به اشخاص تصویب شد.

 

در این جلسه همچنین لایحه شهرداری شیراز مبنی بر پیشنهاد افزایش نرخ ورودی خودروها به میدان مرکزی میوه و تره بار تصویب شد.

 

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: برای ساماندنی معضلات و آسیب‌های اجتماعی دیگر دستگاه‌های اجرایی غیر از شورای شهر و شهرداری هم مقصرند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، «احمد تنوری» با گرامیداشت یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی و بیژن سمندر شاعر شیرازی گفت: روزنامه‌های محلی شیراز آن چنان که در شأن استاد بیژن سمندر بود، به آثار و زندگی این شاعر نپرداختند و جای گلایه دارد.

وی در ادامه به بررسی شرح وظایف شورای شهر و شهرداری و سایر دستگاه‌های اجرای در مورد رفع و ساماندهی معضلات و آسیب‌های اجتماعی پرداخت و گفت: روزنامه‌ها و رسانه‌های ملی و محلی در جهت آگاه سازی افکار عمومی نسبت به ماموریت دستگاه های اجرایی اطلاع رسانی لازم نکرده اند.

تنوری با اشاره به خبر درگذشت یک بانو در محله‌های تاریخی شیراز گفت: برخی از جریان‌ها ادعا کردند که این متوفی به دلیل نداشتن سرپناه و سرما جان خود را از دست داده و متعاقبا ادعاهای متناقضی در مورد فوت این فرد مطرح شد در حالی که سازمان پزشکی قانونی وظیفه اعلام رسمی علت فوت این بانو را برعهده دارد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز با ابراز تاسف از فوت این بانو، به قوانین شوراهای اسلامی شهر شیراز در خصوص رفع معضلات اجتماعی اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در سال ۹۵ بیانات مفصلی در ارتباط با رفع معضلات و آسیب‌های اجتماعی فرمودند که لازم است رسانه‌های محلی به آن بپردازند و سازمان فرهنگی و اجتماعی در مناسبت‌های مختلف از آنها در تبلیغات شهری استفاده کنند.

وی با اشاره به ماده ۸۰ قانون شهرداری‌ها و قانون تشکیلات شوراهای اسلامی شهر گفت: شوراهای اسلامی شهر فقط ناظر شهرداری محسوب نمی‌شوند و دیگر سازمان‌ها از جمله بهزیستی باید تحت نظارت شوراها قرار بگیرند و به شورای شهر گزارش عملکرد ارائه کنند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز ابراز کرد: اطلاع رسانی شورا و شهرداری درخصوص حادثه اخیر مورد نقد است و منفعلانه عمل کرد و وظایف دیگر سازمان ها درخصوص این حادثه به آنها گوش زد نشد

وی افزود: روابط عمومی شهرداری از امکانات تبلیغی خود استفاده کند، وظایف و ماموریت‌های قانونی سایر دستگاه های اجرایی و قضایی را یادآوری کند که این هجمه بیش از این به سمت شهرداری نباشد.

 

۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۷:۲۹:۲۷

دیدگاه های شما