امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی: شورای شهر شیراز از احداث موزه پزشکی حمایت می‌کند

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی: شورای شهر شیراز از احداث موزه پزشکی حمایت می‌کند

با حضور رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر در سازمان نظام پزشکی استان فارس موضوع احداث موزه تاریخ پزشکی ایران در شهر شیراز بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، «احمد تنوری» رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز ضمن اعلام حمایت از ایجاد موزه تاریخ پزشکی ایران در شهر شیراز گفت: شهر شیراز در تمام ادوار تاریخی مهم‌ترین قطب پزشکی و درمانی جهان اسلام بوده و به حمدالله هم اکنون نیز در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی موقعیت تاریخی خود را در حوزه پزشکی حفظ کرده و افتخار میزبانی گردشگران سلامت از کشورهای اسلامی را دارد.

 

وی ادامه داد: این مزیت می‌طلبد که همه دستگاه‌ها در راستای بهبود کمی و کیفی خدمات پزشکی و ارتقای جایگاه شیراز در حوزه درمان و آموزش پزشکی در سطح جهان همه تلاش و کوشش خود را معطوف کنند.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به وظایف نظارتی شهرداری‌ها و نیز قانون تشکیلات وظایف و اختیارات شوراها از جمله نظارت بر امور بهداشتی شهر، خواستار اعلام نظر سازمان نظام پزشکی استان فارس در خصوص مصوبه جابجایی مطب‌ها و موسسات پزشکی در محدوده خیابان زند شد.

 

تنوری افزود: این موضوع در سال ۱۳۹۵ تصویب شده تا نحوه اجرای این مصوبه با رعایت صلاح و مصلحت شهروندان و پزشکان انجام شود.

 

در این جلسه دکتر «غلامرضا دهقان زاده» نایب رئیس هیات مدیره و معاون پشتیبانی سازمان نظام پزشکی استان فارس نیز در سخنانی خواستار حمایت شورای شهر و شهرداری شیراز از تاسیس موزه تاریخ پزشکی ایران در شهر شیراز شد و از حضور رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر در سازمان نظام پزشکی استان فارس تقدیر کرد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۱:۴۷:۰۵

دیدگاه های شما