امروز: شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز: شهرداری در رنگ آمیزی جداول، وحدت رویه داشته باشد

رییس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز: شهرداری در رنگ آمیزی جداول، وحدت رویه داشته باشد

رئیس کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز بر وحدت رویه مناطق شهرداری در اجرا و رنگ آمیزی جداول بتنی سطح شهر تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهرشیراز، دکتر «نواب قائدی» با اشاره به مشکلات مربوط به جداول بتنی سطح معابر شهر، گفت: این جداره‌ها و جداول بتنی از جمله عناصر محیطی تاثیرگذار در زمینه زیبایی بصری، بلوارها و خیابان‌هاست.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز با بیان به اینکه مناطق شهرداری شیراز دراجرا و رنگ آمیزی جداول بتنی سطح شهر، باید وحدت رویه داشته باشند، افزود: باوجود اینکه هرساله هزینه قابل ملاحظه‌ای صرف رنگ آمیزی این جداول بتنی می‌شود، ولی باز شاهد آشفتگی بصری و مشکلاتی در این زمینه هستیم.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز بر بازنگری و بازیابی اصول بنیادین موثر بر طراحی جداره بلوارها و فضاهای شهری تاکید کرد و افزود: باید در زمینه زیبایی بصری جداول بتنی سطح شهر، با ارتقای کیفیت در اجرا و رنگ آمیزی، بر اساس استانداردهای مربوطه اقدام کرد.

وی افزود: مقرر شد معاونت فنی و عمرانی شهرداری فهرست بهای واحدی برای اجرای جداول رنگی و رنگ آمیزی جداول بتنی جهت اعمال در برآوردها و قراردادهای منعقده با پیمانکاران در مناطق شهرداری تهیه، و به همراه دستورالعمل اجرایی مربوطه، به این کمیسیون ارائه دهد.

 

عضو هیات رییسه شو ای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه برای اجرای جداول بلوارها و خیابان‌های سطح شهر پیمانکاران ملزم به استفاده از محصولات استاندارد هستند، ابراز کرد: تمامی محصولات مورد استفاده ضمن اینکه از سوی معاونت فنی عمرانی بررسی می‌شود، برای کنترل کیفی آنها بر اساس استانداردهای مربوطه نیز، بازدید از کارخانه های تولیدی صورت می‌گیرد.

 

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز، از اجرای طرح شناسنامه دار شدن معابر و ابنیه شهری خبر داد و افزود: معاونت فنی عمرانی شهرداری شیراز مکلف شد که، تا پایان سال جاری اقدامات لازم را جهت اتمام این طرح انجام دهد.

وی ادامه داد: این اقدام در راستای ایجاد وحدت رویه در بین مناطق شهرداری شیراز، زیبایی بخشیدن بیشتر به معابر سطح شهر و ارتقای خدمات رسانی به شهر و شهروندان انجام می‌شود .

 

قائدی افزود: با توجه به اینکه بسیاری از تک لبه‌های بلوارهای سطح شهر بر اثر شکستگی از بین رفته اند و چهره نامطلوبی ایجاد کرده اند، در صدد هستیم با شناسایی این بلوارها، در سال آینده برنامه ریزی جهت تعویض تک لبه های موجود با جداول صنعتی، در دستور کار قرار گیرد.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به تعیین نرخ کرایه دوچرخه افزود: باتوجه به اینکه بخشی از مسیر ویژه دوچرخه در دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد، در راستای فرهنگ سازی و تشویق شهروندان به استفاده از دوچرخه، لایحه دوفوریتی استفاده رایگان از دوچرخه، به صحن شورا ارائه می‌شود.

 

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۰۷:۴۹:۵۸

دیدگاه های شما