امروز: جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تنوری: لایحه واگذاری سراهای محله به سمن‌ها در شورای شهر شیراز بررسی می‌شود

تنوری: لایحه واگذاری سراهای محله به سمن‌ها در شورای شهر شیراز بررسی می‌شود

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز از بررسی لایحه واگذاری سراهای محله به سمن‌ها خبر داد‌.

به گزارش روابط عمومی و امو ربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «احمد تنوری» گفت: پیشنهاد ساماندهی و تجمیع اموراجتماعی شهر در نحوه مدیریت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری مستند به بندهای ۱-۳-۶-۱۵-۱۸-۱۹ در ماده ۴اساسنامه سازمان درحوزه اسیب‌های اجتماعی در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز بررسی شد.

وی افزود: باتوجه به اساس‌نامه سازمان فرهنگی و شرح وظایفی که در حوزه اسیبهای اجتماعی تعریف شده است مقرر شد معاونت اجرایی و خدمات شهری به همراه رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ضمن ارائه گزارش از اقدامات انجام شده در حوزه آسیب‌های اجتماعی در جلسه اتی کمیسیون، پیشنهادات خود را نیز به منظور تفکیک وظایف دو حوزه ارائه دهند.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به پیشنهاد شهرداری مبنی بر واگذاری مدیریت سرای محله های شیراز به سازمان‌های مردم نهاد افزود: در صورت تصویب شورا، نخستین بار در کشور برون سپاری سرای محله ها در شیراز اجرایی خواهد شد.

وی افزود: در راستای جذب مشارکت مردمی و جلوگیری از ورود نیروی جدید به شهرداری برای مدیریت این سراها، لیستی از سمن‌های فعال در استانداری، فرمانداری، نیروی انتظامی و اداره ورزش و جوانان دریافت شده است که با ارزیابی رزومه انها، در صپرت تصویب در صحن علنی، مدیریت سرای محله‌ها برون سپاری و به انها واگذار می‌شود.

تنوری ادامه داد: در صورت واگذاری مدیریت، این سمن ها موظفند برنامه سالانه خود را به سازمان فرهنگی ارائه دهند تا پس از تصویب در کمیسیون فرهنگی شورا در سرای محله‌ها اجرایی شود.

وی خاطر نشان کرد: مقرر شد دو کمیته ی تخصصی تشکل‌های مدنی و اجتماعی کمیسیون فرهنگی شورا به بررسی این پیشنهاد پرداخته و نتیجه حاصله را به کمیسیون ارائه دهند.

تنوری همچنین درگذشت استاد دکتر« بیژن سمندر » را به جامعه هنری و ادبی و درگذشت ایت ا... حاج شیخ «عبدالکریم حقیقت» را به مردم استان فارس تسلیت گفت و از تهیه طرح بزرگداشت مشاهیر حوزه فرهنگی شهر شیراز در کمیسیون خبر داد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۰۷:۵۳:۳۵

دیدگاه های شما