امروز: پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس شورای اسلامی شهر شیراز: نظام برنامه ریزی در شهرداری شیراز به روز شود

رییس شورای اسلامی شهر شیراز: نظام برنامه ریزی در شهرداری شیراز به روز شود

رییس شورای اسلامی شهر شیراز از حوزه معاونت برنامه‌ریزی شهرداری شیراز و اداره‌های کل تابعه آن بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» در دیدار با معاون برنامه ریزی شهرداری شیراز و مدیران کل تابعه، به اهمیت برنامه ریزی در مدیریت کلان شهری اشاره کرد و گفت: حوزه معاونت برنامه ریزی، مغز سازمان شهرداری و مرکز راهبردی سازمان است.

 

وی ادامه داد: اگر مسیر حرکت برای سازمانی مثل شهرداری به خوبی درک نشده و برای آن برنامه متناسب تنظیم نشده باشد، حتما آشفتگی شهر و سازمان را فرا خواهد گرفت.

 

دستغیب افزود: توجه به متد و شیوه‌های نوین برنامه ‌ریزی، الگو برداری از دانش کشورهای توسعه یافته و به کارگیری مشاوران توانمند و صاحب نام بین المللی می‌تواند نگرش برنامه ریزی در شهرداری شیراز را به روز کند.

 

دستغیب در بخش دیگری از صحبت‌های خود به وجود سرمایه انسانی متخصص در شهرداری شیراز اشاره کرد و گفت: تخصص این سرمایه انسانی باید همواره به روز نگه داشته شود و منابع انسانی همواره توانمندی خود را با دانش روز بازسازی کند‌.

 

وی شایسته سالاری را ضرورت موفقیت هر سازمانی دانست و گفت: نظام ارزیابی در شهرداری شیراز با واقعیات موجود خیلی فاصله دارد و حوزه معاونت برنامه ریزی باید تلاش کند نظام ارزیابی عملکرد متناسب با ماموریتهای سازمانی شهرداری تعریف و اجرا کند.

 

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد نرخ بهره‌وری سرمایه انسانی در شهرداری شیراز متناسب با تخصص‌ها و تعداد پرسنل نباشد و از این رو اصلاح برخی شرح وظایف و ساختارها ضروری به نظر می‌رسد.

 

در این دیدار دکتر ابوالقاسم ابراهیمی معاون برنامه ریزی شهردار، داریوش ستایشگر مدیرکل نوسازی و تحول اداری، لیلا کاظمی مدیرکل توسعه سرمایه انسانی و راضی مدیرکل بودجه شهرداری شیراز گزارشی از وضعیت عملکرد حوزه خود ارائه کردند.

 

۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۳:۱۳:۵۶

دیدگاه های شما