امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مقیمی: ادامه وضع دریاچه پارک فروزان سلامت شهروندان را به خطر می‌اندازد

مقیمی: ادامه وضع دریاچه پارک فروزان سلامت شهروندان را به خطر می‌اندازد

تکالیف بودجه سال جاری مرتبط با کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر«قاسم مقیمی» رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با گرامیداشت یاد شهدای گمنام تازه تفحص شده گفت: تکالیف بودجه سازمان اتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری بررسی شد.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: الحاق تبصره به مصوبه عوارض شغلی مربوط به مشاغلی که توسط مراکز خیریه راه اندازی می شوند نیز در کمیسیون بررسی شد.

دکتر مقیمی افزود: پس از ارائه نظرات کارشناسان مقرر شد در جلسه اتی کمیسیون این موضوع با حضور مدیر کل حقوقی شهرداری بررسی شود.

وی ادامه داد: بررسی الودگی اب دریاچه فروزان نیز در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهرشیراز گفت: این دریاچه با ۶۰هزار مترمربع مساحت واقع در پارک فروزان، به دلیل وسعت، طراحی و خاص بودن از منظر گردشگری برای شهر بسیار مفید است.

مقیمی خاطر نشان کرد: در گذشته از این مکان گل‌هایی برای آجرپزی برداشت می‌شد که بر اثر سؤ برداشت، دیوار قنات موجود در این مکان تخریب و این دریاچه شکل گرفت.

 

وی با بیان اینکه این تنها پارکی است که دریاچه طبیعی درون خود دارد افزود: فرو رفت آب، رویش نی در اطراف دریاچه و عدم رعایت بهداشت و آلوده کردن آب توسط همشهریان سبب کدر شدن آب و تلف شدن ماهی‌های این دریاچه شده است.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری با همکاری محیط زیست و شیلات در راستای صید ماهی‍های سالم دریاچه و انتقال آنها و اکسیژن دهی، بر ضرورت بررسی مواد آلاینده و تصفیه آب تاکید کرد و افزود: به دلیل فاصله‌ی کم با منازل مسکونی در صورت ادامه این وضعیت، بوی تعفن دریاچه سبب نارضایتی و بیماری خواهد شد.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: مقرر شد کارگروهی با حضور اداره مهندسی اب شهرداری، سازمان پسماند، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری و نماینده‌ی محیط زیست تشکیل و پس از بررسی این موضوع نتیجه حاصله را به کمیسیون ارائه کند.

«ابراهیم صبوری» نائب رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: هرشغلی عارضه ای ازقبیل ترافیک و زیست محیطی برای شهر ایجاد می کند به همین منظور باید مبالغی به عنوان عوارض پرداخت شود تا بتوان مشکلات شهر را برطرف کرد.

دکتر «علی ناصری» عضو شورای اسلامی شهر شیراز در این جلسه گفت: نخبگان، اساتید برجسته و ۲۰۰شرکت در زمینه فضای سبز، حمل و نقل، پدافند غیر عامل و آسفالت در پارک علم و فناوری مشغول فعالیت هستند که باید از دستاوردهای آنها بازدید صورت گیرد.

وی همچنین بر ضرورت اجرای طرح های راهبردی سلامت، محیط زیست و شهر ایمن تاکید کرد.

۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۳:۵۰:۲۹

دیدگاه های شما


لطفا یک نگهبان برای پارک فروزان بعضی میان پایین و اردک می برن برای بچه شون (1400/09/19 - 14:28:22):

سلام یک نگهبان برای پارک فروزان بگذارید چون بعضی میان پایین واردک می برن برای بچه هاشون و پلاستیک تو اب خیلی زیاد هست