امروز: شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بنی زمانی: افزایش عوارض وقتی عادلانه است که هزینه کرد آن نیز از نظر مردم عادلانه باشد

بنی زمانی: افزایش عوارض وقتی عادلانه است که هزینه کرد آن نیز از نظر مردم عادلانه باشد

لایحه یک فوریتی شهرداری شیراز مبنی بر جدول یک درصد قیمت فروش هرمترمربع زمین(B)، جدول فروش هرمتر مربع اپارتمان(BP)  وجدول قیمت هرمترمربع خدمات تجاری ملاک عمل سال ۹۸ در صحن علنی شورای شهر به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، با تصویب این لایحه به شهرداری اجازه داده می‌شود برابر جدول پیوست نسبت به محاسبه و دریافت عوارض اقدام کنند.

«سینا بنی زمانی» رییس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز در این باره گفت: مقرر شد جهت انتخاب هیات کارشناسی به منظور تعیین B و BP در سال آینده با شورای شهر مشورت شود تا در مورد توانایی و سلامت هیات کارشناسی اطمینان حاصل شود.

 

وی ادامه داد: همچنین از شهرداری خواسته شد تا کارشناسان تنها به ارائه ارقام کفایت نکنند و روش بررسی و روند محاسبه را نیز ارائه کنند.

 

بنی زمانی خاطر نشان کرد: به دلیل روند تورمی که در کشور وجود دارد قیمتB و BP نیز هر سال افزایش می‌یابد اما بالابردن قیمتها وقتی عادلانه است که هزینه کردن عوارض دریافتی از مردم نیز عادلانه باشد.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: بارها از شهرداری خواسته‌ایم تا برنامه‌ای برای کاهش هزینه خود ارائه دهد تا مردم با رغبت بیشتری نسبت به پرداخت عوارض اقدام کنند.

۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۰۹:۰۲:۴۰

دیدگاه های شما