امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر: بازآفرینی محور زندیه از اولویت‌های شورای پنجم است

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر: بازآفرینی محور زندیه از اولویت‌های شورای پنجم است

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بازآفرینی محور زندیه یکی از رویکردهای مهم شورای پنحم است.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «نوذر امامی» رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بررسی تکالیف بودجه ۱۳۹۷ شهرداری(حوزه معاونت شهر سازی و اداره حوزه استحفاظی باغهای قصردشت) در دستور کار این کمیسیون قرار گرفته است.

رییس کمیسیون معماری و شهر سازی شورای شهر شیراز گفت: یکی از رویکردهای شورای پنجم بازآفرینی محور زند است که مقرر شد مشاور طرح گزارش جامعی از اجرای این طرح در کمیسیون ارائه دهد.

وی با اشاره به بهسازی و زیبا سازی سطح شهر در تکالیف بودجه شهرسازی افزود: مقرر شد معاونت شهر سازی با هماهنگی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری نسبت به تهیه طرح جامع سیما و منظر شهری اقدام کند.

امامی افزود: در راستای بهسازی مبلمان شهری، پس از بررسی مشاوران، جانمایی ۱۰۰ نقطه از شهر که قابلیت المان گذاری دارد، مشخص شد.

وی ادامه داد: مقرر شد معاونت شهرسازی گزارش کامل از تکالیف بودجه ۹۷ را به کمیسیون ارائه دهد تا پس از بررسی کارشناسی، نتیجه برای تصویب به صحن علنی شورا ارجاع شود.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز از بررسی لایحه پیشنهادی شهرداری مبنی بر عوارض صدور پروانه ساختمانی، عوارض تراکم ساختمانی، عوارض تجاری و غیر مسکونی در کمیسیون خبر داد و افزود: کلیات این لایحه پس از اصلاحاتی تصویب و به صحن علنی ارجاع شورا خواهد شد.

امامی خاطر نشان کرد: تجویز واگذاری منافع قسمتی از فضای تحتانی معبر عمومی واقع در میدان ابوالکلام به هتل رویال در کمیسیون بررسی شد.

وی بر طراحی نقشه‌های مناسب و در مقیاس انسانی در این معبر تاکید کرد و افزود: این لایحه با در نظر گرفتن فضای فوقانی در کمیسیون تصویب شد.

۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۰۹:۱۰:۳۸

دیدگاه های شما