امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بنی زمانی: سرمایه‌گذاران را به مشارکت با شهرداری در فاز بهره‌برداری از پروژه‌ها ترغیب می‌کنیم

بنی زمانی: سرمایه‌گذاران را به مشارکت با شهرداری در فاز بهره‌برداری از پروژه‌ها ترغیب می‌کنیم

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای شهر شیراز معتقد است دست‌یابی به ادبیات مشترک در حوزه سرمایه‌گذاری در استان و کشور می‌تواند تا حدود زیادی مشکلات این بخش را کاهش دهد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، «سینا بنی‌زمانی» در پنجمین همایش ملی توسعه اقتصادی که در اتاق بازرگانی شیراز برگزار شد، به مشکلات و موانع موجود سرمایه‌گذاری اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم مسیر مشترکی ترسیم کنیم که هم شهرداری و هم فعالان بخش خصوصی بتوانند پروژه‌های مشترک در آن ارائه دهند.

 

وی ابراز عقیده کرد: دست‌یابی به ادبیات مشترک در حوزه سرمایه‌گذاری در استان و کشور می‌تواند تا حدود زیادی مشکلات این بخش را کاهش دهد.

 

وی راهبردهای شهرداری شیراز برای تامین مالی را تشریح کرد و افزود: در سال جاری بیش از 3 هزار میلیارد تومان اعتبار برای بودجه شهرداری پیش بینی شد و در عین حال به دنبال استفاده از ظرفیت بخش خصوصی هستیم.

 

بنی‌زمانی با اشاره به وجود کدهای 7 گانه درآمدی بودجه شهرداری شیراز گفت: بودجه شهرداری عمدتا از طریق تسهیلات، اوراق مشارکت و دریافت عوارض تامین می‌شود.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز ابراز کرد: همکاری با بخش خصوصی عمدتاً در فاز ساخت پروژه صورت می‌گیرد  ولی در زمان بهره‌برداری پروژه‌های مختلف، بخش خصوصی دخیل نبوده است.

 

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر شیراز همکاری شهرداری با بخش خصوصی در زمان بهره‌برداری پروژه‌های مختلف را نامناسب ارزیابی کرد و گفت: می‌توان همکاری‌های جدید را به گونه‌ای  تعریف کرد که منجر به ادامه سرمایه‌گذاری در دوران بهره‌برداری شود مانند قراردادهایی که تحت عنوان BOT شناخته شده است

 

بنی‌زمانی با اشاره به ویژگی این نوع قراردادها ادامه داد: ویژگی این نوع قراردادها این است که فاز بهره‌برداری در آن تعریف شده و به بخش خصوصی پیشنهاد می‌شود در دوران بهره‌برداری نیز در پروژه مشارکت داشته باشد

 

وی با اشاره به بخشی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهرداری شیراز برای بخش خصوصی گفت: مجتمع‌های ورزشی یکی از فرصت های سرمایه گذاری برای بخش خصوصی است که می‌تواند در بهره برداری بین شهرداری و بخش خصوصی مشترک باشد

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه شیراز فاقد شبکه فیبر نوری کامل است، بر ضرورت توجه سرمایه‌گذاران به صنعت IT تاکید کرد و گفت: این حوزه در کنار فرصت‌هایی مانند حوزه‌های نرم افزاری و سامانه هایی نظیر دریافت عوارض خودرو یا سامانه‌هایی که در اماکن فرهنگی قرار می‌گیرد، می‌تواند از جمله فرصت های سرمایه گذاری برای بخش خصوصی باشد.

۱۳۹۷/۱۱/۰۶ - ۰۸:۱۰:۰۳

دیدگاه های شما