امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس شورای اسلامی شهر شیراز: شخصا از حضور سرمایه‌گذاران در پروژه‌های شهرداری شیراز حمایت می‌کنم

رییس شورای اسلامی شهر شیراز: شخصا از حضور سرمایه‌گذاران در پروژه‌های شهرداری شیراز حمایت می‌کنم

رییس شورای اسلامی شهر شیراز به صورت سرزده از سایت جمع اوری و دفن پسماند شهرداری در برمشور بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز ، «سیداحمدرضا دستغیب» به منظور بررسی وضعیت سایت جمع اوری و دفن پسماند برمشور از این منطقه بازدید کرد.

 

دستغیب در این بازدید از مراحل مراحل مختلف فعالیت در سایت برمشور بازدید کرد.

 

رییس شورای اسلامی شهر شیراز در حاشیه این بازدید بر ضرورت توجه به حفظ محیط زیست تاکید کرد و گفت: برای جمع اوری و دفن اصولی پسماندهای شهری باید فناوری نوین دنیا مبتنی بر حفاظت محیط زیست را به‌کار بگیریم.

 

وی با بیان اینکه به منظور جذب فناوری‌های نوین بايد بسته‌هاي سرمايه‌گذاري تعريف كرد، بر لزوم مشارکت بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: قراردادهای معرفی شده به سرمایه‌گذار منافع سرمایه‌گذاران را تضمین و تامین نمی‌کند لذا باعث ایجاد علاقمندی به فعالیت در این زمینه نمی‌شود.

 

وی مدیریت پسماند و فرآوری و بازیافت را یکی از حوزه‌های مورد علاقه سرمایه‌گذاران در دنیا برشمرد و گفت: در این حوزه منافع اقتصادی بسیار زیادی نهفته است اما نوع استقبال از سرمایه‌گذار در ایران، باعث می‌شود، سرمایه گذاران رغبتی به فعالیت در این بخش نشان ندهند.

 

وی با بیان اینکه شخصا از حضور سرمایه‌گذاران در پروژه‌های شهرداری شیراز حمایت می‌کنم، خواستار توجه به فرهنگسازی در زمینه تولید پسماندهای خانگی شد و گفت: جای بسیاری از اموزش‌های شهروندی از جمله تفکیک زباله از مبدا در مدارس خالیست و کسی توجهی نمیکند.

 

دستغیب همچنین از یکی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری شده توسط بخش خصوصی در سایت برمشور بازدید کرد.

۱۳۹۷/۱۱/۰۶ - ۰۸:۱۳:۰۹

دیدگاه های شما