امروز: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

موسوی: شهرداری شیراز به طرح جامع نیروی انسانی در برنامه سوم توسعه توجه ویژه کند

موسوی: شهرداری شیراز به طرح جامع نیروی انسانی در برنامه سوم توسعه توجه ویژه کند

گزارش شهرداری شیراز مبنی بر برنامه عملیاتی پنجساله سوم توسعه شهر شیراز در کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شیراز، «سیدعبدالرزاق موسوی» رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز گفت:  در برنامه پنج ساله دوم شیراز پروژه‌هایی وجود دارد که که اعتباری بدان اختصاص داده نشده است،  همچنین  از ۲۷۴ پروژه عمرانی بودجه ۹۷ بیش از ۱۰۰ پروژه اعتباری حداکثر ۳ درصد به آنها اختصاص یافته است.

 

رییس کمیسیون برنامه، بودجه، امور حقوقی و املاک شورای اسلامی شیراز گفت: در راستای شفاف سازی باید پروژه‌ها قابل ارزیابی باشد؛ ما باید بدانیم در طول پنج سال برنامه از کجا می‌خواهیم به کجا برسیم و شاخص اندازه‌گیری داشته باشیم، این هم امکان نظارت شورا را فراهم می کند و هم روند فعالیت‌ها وهزینه‌ها را شفاف می‌کند و مانع فساد و سوء استفاده می‌شود.

وی افزود: باید شاخصی وجود داشته باشد تا بتوانیم از عملیاتی شدن پروژه‌ها مطمئن شویم.

موسوی ادامه داد: تلاش داریم شهرداری از آن جایگاهی که در آن قرار دارد، یک گام جلوتر بردارد.

وی با اشاره به ارائه‌ی به موقع لایحه بودجه افزود: برنامه پنج ساله دوم توسعه شهر شیراز، نسبت به برنامه پنج ساله سوم تغییرات مثبتی یافته است.

موسوی خاطر نشان کرد: این یک پیام منفی برای شورا، مدیران شهرداری، نمایندگان مجلس و مدیران شهر است اگر با وجود همه ظرفیت‌های شیراز ، برنامه پنج ساله سوم از  هر شهر دیگری از کیفیت کمتری برخوردار باشد.

موسوی با تقدیر از تلاش مجموعه شهرداری افزود: باید نواقص کار بر طرف و تکمیل شود.

وی با بیان اینکه یکی از منابع اصلی درامد پایدار شهرداری  عوارض نوسازی  است ابراز کرد: باید در سال اول برنامه پنج ساله سوم مکانیزمی برای ممیزی تعریف و کار ممیزی انجام شود این در حالیست که تاکنون  تاخیر داشته است؛ در بودجه ۹۷ هم پیش بینی شده بود اما انجام نشده است.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز برضرورت توجه به بهینه کردن منابع انسانی تاکید کرد و افزود: طرح جامع نیروی انسانی و مساله برون سپاری خدمات باید در برنامه توجه بیشتری شود.

 

موسوی ادامه داد: پس از بررسی گزارش شهرداری، مقرر شد شاخصهای هدفهای عملیاتی پنج ساله سوم توسعه شهر شیراز در حوزه برنامه و بودجه، در مدت دو هفته توسط معاونت برنامه ریزی شهرداری و مشاوران بررسی و نتیجه حاصله به کمیسیون ارائه شود.

۱۳۹۷/۱۱/۰۷ - ۰۹:۱۹:۵۷

دیدگاه های شما