امروز: سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

عضو هیات رییسه شورای شهر: از شهردار شیراز بابت عدم نگاه ‌قومیت گرایی متشکریم

عضو هیات رییسه شورای شهر: از شهردار شیراز بابت عدم نگاه ‌قومیت گرایی متشکریم

عضو شورای اسلامی شهر شیراز، اقدام شهردار شیراز در انتصاب یکی از جوانان اهل سنت در یکی از مدیریت‌های ارشد این شهرداری را ستود و گفت: باید از شهردار شیراز متشکر بود که نگاه قومیت گرایی و شهروند درجه دوم را از شهرداری شیراز دور کرد و امیدوارم سایر مدیران این شهر نیز از این اتفاق مبارک تبعیت کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز ، دکتر «قاسم مقیمی» افزود: شعار وحدت در عمل محقق می‌شود و این گونه اقدامات بستر برابری و عدالت اجتماعی را در جامعه فراهم می کند.

 

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز، با انتقاد از طرح نگاه خودی و غیرخودی افزود: این آفتی است که سالهاست بر بخشی از سیستم مدیریتی و اجرایی حاکم است و متاسفانه مدیریت فارس و شیراز، به‌رغم آموزه‌های موکد دینی، از تنوع قومیتی و حضور جمعیت کثیری از اقوام و مذاهب و نیروهای شایسته و توانمندی که در این بخش وجود داشته‌اند، بهره‌ای نبرده است و خود را از نعمت خدمت آنها محروم کرده است.

وی تعمیم این جسارت مدیریتی به سایر حوزه‌ها را عامل مشارکت اجتماعی بیشتر شهروندان در ساخت و آبادانی شهر دانست و گفت: سال‌هاست که فرضیه‌های یکجانبه گرایی، انحصارطلبی، جناحی عمل کردن و قومیت گرایی مردود شده و نه تنها در حوزه‌های بین المللی جواب نداده‌اند،  که در حوزه ملی نیز به شکست رسیده‌اند و حاصلی جز فاصله بیشتر مردم با نظام و مسئولان نداشته‌اند.

دکتر مقیمی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از تلاش‌ها و اقدامات موثر و ماندگار رییس سابق سازمان حمل و نقل بار شیراز، مدیریت جدید را به جوان‌گرایی منابع انسانی سازمان، نوسازی ناوگان باری شهر شیراز  و هوشمندسازی و مکانیزاسیون فرایند حمل و نقل بار شیراز توصیه کرد و گفت: شایسته شیراز نیست که در دنیای دیجیتال، هنوز شیوه‌ها و تفکرات سنتی در مدیریت حمل و نقل بار و نیز مسافر آن جاری باشد.

وی در پایان خواستار تعامل بیشتر پلیس راهور و نیز اتاق اصناف با سازمان حمل و نقل بار شد و گفت: رفاه شهروندان بر هر امر دیگری اولویت و ارجحیت دارد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز ، دکتر «عبدالجلیل شریفی» از کارکنان اهل سنت شهرداری شیراز هفته گذشته با حکم شهردار این کلانشهر به سمت رییس سازمان حمل و‌نقل باز شهرداری شیراز منصوب شده است.

وی پیش از این دبیری برخی کمیسیون‌های تخصصی شورای اسلامی شهر شیراز در دوره‌های سوم تا پنجم برعهده داشت.

۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۰۹:۴۵:۵۹

دیدگاه های شما