امروز: جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دهقانی: طرح‌های اولویت‌دار گردشگری در برنامه سوم توسعه شهرداری شیراز شناسایی می‌شود

دهقانی: طرح‌های اولویت‌دار گردشگری در برنامه سوم توسعه شهرداری شیراز شناسایی می‌شود

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز بر تعیین تکلیف طرح جامع فرهنگی اجتماعی این شهر از سوی سازمان فرهنگی و فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سولماز دهقانی» بر لزوم تعیین تکلیف طرح جامع فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز تاکید کرد و گفت: شهر برای توسعه در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی نیازمند سند راهبردی مشخص است.

 

وی ادامه داد: طرح جامعی که در دور قبل به دانشگاه شیراز سفارش داده شده بود، ایرادات جدی داشت که نیازمند بازنگری و تعیین تکلیف است تا برنامه ‌های توسعه محور و بودجه سالیانه بر مبنای آن تدوین و تصویب شود.

 

رییس کمیسیون گردشگری و زیارتی شورای شهر شیراز با اشاره به برخی درخواستها و طرح‌ها برای ایجاد باغ پرندگان و آکواریوم آبزیان افزود: باید این دو پروژه را به صورت شاخص در سطح خاورمیانه ایجاد کرد تا برگ برنده‌ای درحیطه گردشگری باشد.

 

دهقانی در تشریح پروژه‌های مهم گردشگری در برنامه سوم توسعه شهر شیراز گفت: احداث آبنمای بزرگ موزیکال، احداث مرکز گردشگری و علوم ستاره شناسی، احداث باغهای تخصصی قران و عترت، گل ها، مطالعه، ریاضی و نجوم، موزه ملل، مفاخر و مشاهیر، هنرمندان و مینیاتور و همکاری در احداث زائر سرا با بخش خصوصی سایر استانها را ازجمله پروژه‌های گردشگری و زیارتی در در برنامه توسعه سوم شهرداری شیراز است.

 

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهرشیراز ادامه داد: مقرر شد مشاوران کمیسیون پروژه‌های اولویت‌دار کمیسیون، حوزه مسئول و مجری پروژه درمدت یک هفته مشخص و به کمیسیون ارائه دهند تا کمیسیون پس از بررسی به منظور اصلاح برنامه این نظرهت را به معاونت برنامه ریزی ارجاع دهد.

 

دهقانی افزود: همچنین مقرر شد به منظور تعیین شاخصهای هدفهای عملیاتی حوزه گردشگری و زیارت جلسه‌ای با حضور نماینده کمیسیون، نماینده از معاونت برنامه ریزی و مدیران شهرداری تشکیل و نتیجه حاصله به کمیسیون ارائه شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۱۲:۳۱:۵۳

دیدگاه های شما