امروز: جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

قائدی: بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح مطهری امیرکبیر و تقاطع جوادیه به مناسبت دهه مبارک فجر

قائدی: بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح مطهری امیرکبیر و تقاطع جوادیه به مناسبت دهه مبارک فجر

به منظور بررسی روند اجرایی پروژه‌های کلان عمرانی شهرداری شیراز، اعضای کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک، از پروژه تقاطع‌های مطهری امیرکبیر، مهدیه امیرکبیر وجوادیه بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت و آخرین وضعیت اجرایی این پروژه‌ها قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهرشیراز، در این بازدید که باحضور معاون فنی عمرانی شهرداری شیراز، رئیس سازمان عمران ودیگر مدیران شهرداری شیراز انجام شد، رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک با اذعان به اینکه پروژه تقاطع چند سطحی مطهری امیرکبیر مراحل پایانی اجرایی خود را سپری می کند، اظهار کرد: با تلاش همکارانمان در شهرداری شیراز، خوشبختانه این پروژه سرعت خوبی را تا رسیدن به مرحله بهره برداری طی کرده و خورسندیم از اینکه همزمان با فرارسیدن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، در آستانه بهره برداری و تقدیم به شهروندان فهیم شیرازی قراردارد.

 

سخنگوی شورای شهر شیراز با تاکید بر اینکه جلب رضایت شهروندان سرلوحه فعالیتهای شورا و شهرداری شیراز است، ادامه داد: بازدیدهای دوره‌ای اعضای شورای شهر از پروژه‌های شهری نشانگر توجه آنان به وضعیت اجرایی پروژه‌ها و اجابت خواسته‌های بحق شهروندان دارد.

 

نواب قائدی در ادامه به مشخصات فنی پروژه تقاطع مطهری امیرکبیر اشاره کرد و گفت: طول کل عرشه پلها و مسیر همسطح این تقاطع 5530 متر، طول تابلیه عرشه 2150 متر،طول کل مسیرهای همسطح 2450 متر،  طول رمپها 930 متر، بزرگترین عرض دهانه آن 40 متر و دارای 65 عدد دهانه در پلهای آن است.

 

قائدی با اشاره به اینکه سیستم سازه ای این پروژه از نوع دال مجوف در جای بتنی، پیش تنیده، پس کشیده است، افزود: ظرف یکسال گذشته تاکنون تلاش زیادی در جهت به سرانجام رساندن این پروژه شد به طوریکه در 6 ماه دوم سال 97 روزانه تعداد 200 نفر از نیروهای خدوم شهرداری مشغول فعالیت در این پروژه بودند

 

وی یادآور شد: 19 هزار متر مربع محوطه سازی و فضای سبز، اجرای 1860 متر دیوار بتنی، 38 هزار مترمکعب خاکبرداری، 5 هزار متر مکعب خاکریزی، 64 هزار مترمکعب بتن ریزی، 7500 تن آهن آلات و میلگرد مصرفی، 30هزار متر مربع روکش آسفالت، بخشی از دیگر مشخصات فنی و فعالیتهای صورت گرفته در این پروژه است.

 

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز با تاکید بر اینکه رسالت شورای شهر و شهرداری خدمت هرچه تمام به مردم و شهر است، پروژه تقاطع مطهری امیرکبیر را از جمله پروژه‌های نیمه تمام شهرداری عنوان کرد و گفت: مردم عزیز بدانند پروژه‌های نیمه تمام از سرمایه‌های شهر است و وظیفه خودمان می‌دانیم که این پروژه‌ها تکمیل و به بهره برداری برسند .

 

وی افزود: افزون بر ۱۲۰ میلیارد تومان در اجرای این پروژه هزینه شده است.

 

سخنگوی شورای شهر شیراز در ادامه به معرفی پروژه در حال احداث تقاطع سه سطحی مهدیه امیر کبیر پرداخت و با بیان مشخصات و ویژگیهای این پروژه، تصریح کرد: تکمیل رینگ شمالی، جنوبی از بزرگراههای کوهسار و کمربندی تا ورودی بوشهر و بالعکس، تکمیل رینگ شرقی غربی از بزرگراههای در دست احداث مهدیه و گلبهار، هدایت مستقیم وسایل نقلیه سنگین از ورودی شهر به طرف کمربندی، تامین 12 جهت حرکت های اصلی در این تقاطع و ساماندهی ورودی جهت ورود و خروج مسافرین در پایانه امیرکبیر، از جمله اهداف اجرای تقاطع غیر همسطح مهدیه امیرکبیر است.

 

قائدی ادامه داد: برای احداث این تقاطع که 400 متر طول زیرگذر،373متر طول دوربرگردان و 924 متر طول روگذر آن است، افزون بر 500 میلیارد ریال هزینه می شود.

 

وی مساحت عرشه های این تقاطع غیرهمسطح را 8650 مترمربع عنوان کرد و افزود: در اجرای این پروژه تعداد 232 عدد شمع، 208 هزار متر مکعب خاکبرداری، 10هزار متر حفاری، 35 هزار مترمکعب بتن ریزی، 44 هزارتن آسفالت، 14 هزار متر مکعب اساس و 28 هزار متر مکعب عملیات زیر اساس صورت خواهد گرفت.

 

عضو شورای شهر شیراز با اشاره به معارضان این پروژه نیز گفت: چندین باغ، زمین، تاسیسات برقی و مکانیکی، تاسیسات فیبر نوری و مخابرات و انبار آهن آلات به عنوان معارض در این پروژه وجود دارند که بحمدالله با توجه به سیاستهای شورای شهر و شهرداری و تعامل و روابط بین بخشی خوبی که با سایر دستگاهها در این زمینه وجود دارد، مساله معارضان این پروژه نیز تعیین تکلیف می شود و بر اساس برنامه زمان بندی که تعیین کرده ایم، این پروژه نیز انشاالله در زمان مقرر به سرانجام خواهد رسید.

 

پروژه تقاطع غیر همسطح جوادیه، دیگر پروژه مورد بازدید اعضای شورای اسلامی شهر شیراز بود، که سخنگوی شورای شهر در این باره نیز گفت: به لطف خدا و تلاش تمامی همکارانمان در شهرداری، عملیات اجرایی این پروژه کاملا به اتمام رسیده و آماده بهره برداریست.

 

وی افزود: تقاطع غیر همسطح جوادیه نیز تاثیر بسیار مهمی در هدایت ترافیک مسیرهای بزرگراه کوهسار مهدی(عج) و کمربندی شیراز اصفهان خواهد داشت و ظرف روزهای آینده افتتاح و تقدیم مردم شریف شهر شیراز می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۱۲:۳۶:۰۱

دیدگاه های شما