امروز: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس شورای شهر شیراز: تلاشی برای اثربخشی صنایع در اقتصاد فارس نمی‌شود

رییس شورای شهر شیراز: تلاشی برای اثربخشی صنایع در اقتصاد فارس نمی‌شود

رییس شورای اسلامی شهر از دستاوردهای صنعتی کشور در نمایشگاه صنعت فارس بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» رییس شورای اسلامی شهر شیراز از نمایشگاه توانمندی صنعتی فارس در محل دائمی نمایشگاهعای بین المللی فارس بازدید کرد.

 

در این بازدید که‌ رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس نیز حضور داشت، فعالان صنعتی گزارشی از تولیدات و موانع تولید در شیراز و فارس ارائه کردند.

 

سیداحمدرضا دستغیب در حاشیه این بازدید پرداختن به صنایع کوچک و سبز را ضرورتهای توسعه فارس دانست و گفت: کلانشهر شیراز پتانسیل گسترده‌ای را در حوزه صنایع الکترونیک، «های تک» و صنایع غیرالاینده از گذشته داشته است.

 

وی با بیان اینکه‌ باید بپذیریم سرمایه‌گذاری در صنعت با ریسک جدی در شرایط کنونی روبرو است، ادامه داد: گردشگری و صنعت از مزایای توسعه در فارس هستند که باید در برنامه ریزی‌ها به شکل ویژه به آنها توجه شود.

 

نایب رییس پیشین کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی معتقد است حفظ و ارتقای نرخ اشتغال در استان فارس در گرو حمایت از صنایع است.

 

دستغیب ادامه داد: رسیدن به نرخ اشتغال پایدار از مطالبات عمومی استان است که راه آن دسترسی به آن از صنایع فعال و پویا می‌گذرد.

 

رییس شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: تاثیر صنایع با فناوری‌‌های نوین به خصوص در بحث‌ فناوری «آی تی» و «های تک»، در افزایش تولید ناخالصی استان فارس برای همه روشن است اما به میزان این اثربخشی، تلاشی برای ارتقا جایگاه صنعت صورت نمی‌گیرد.

 

وی نوسازی صنعت فارس، توجه به صنایع فرآوری و مقابله با خام فروشی، حمایت از صنایع دانش بنیان، افزایش نرخ سرمایه‌گذاری، توجه به شیوه‌های نوین بازاریابی و دسترسی به بازارهای جهانی و‌منطقه‌ای و کاهش هزینه‌های تولید به خصوص هزینه‌های بالاسری مثل مالیات و عوارض با جلب حمایت دولت از مهمترین مشکلات صنایع فارس برشمرد و گفت: استان فارس به سندی راهبردی برای حل معضلات صنایع نیاز دارد، این سند غیر از سند توسعه صنایع باید باشد که با محوریت حفظ و ارتقای صنایع فعلی مورد توجه مدیران بخش‌های خصوصی و دولتی قرار بگیرد.

۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۰۷:۴۷:۱۹

دیدگاه های شما