امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر: رسانه‌ها شفافیت در شهرداری را مطالبه کنند

رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر: رسانه‌ها شفافیت در شهرداری را مطالبه کنند

رییس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز از رسانه‌ها خواست با مطالبه‌گری، نقش موثری در اجرای مصوبه شفافیت ایفا کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز ، «سینا بنی‌زمانی» در خصوص اجرای مصوبه شفافیت این ‌شورا گفت: طرح شفافیت را در اردیبهشت سال جاری به شورا تقدیم کردیم و پس از بررسی‌های بسیار،  تکمیل شد و به تصویب رسید

 

وی ادامه داد: این مصوبه نهایتاً در تاریخ ۱۵ آذرماه جهت اجرا به شهرداری ابلاغ شد.

 

رییس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز افزود: صدر این مصوبه مقرر می‌کند شهرداری ظرف دو ماه از تاریخ ابلاغ، نسبت به راه‌اندازی سامانه شفافیت و درج اطلاعات مذکور در مصوبه اقدام کند که با وجود انقضای این مهلت، شهرداری آن را اجرا نکرده است.

 

بنی‌زمانی ادامه داد: شفافیت علاوه بر اینکه خواست شهروندان و از دغدغه‌های شورای پنجم است، لازمه مشارکت آگاهانه شهروندان در امور عمومی و مهم‌ترین ابزار برای کاهش فساد است.

 

این عضو شورا تاکید کرد: از ابتدا پیش‌بینی می‌کردیم که اجرای چنین مصوبه مهمی با موانعی روبرو باشد و به همین دلیل از رسانه‌ها دعوت و تقاضا می‌کنم با مطالبه‌گری، نقش موثری در اجرای مصوبه شفافیت ایفا کنند و به نمایندگی از افکار عمومی، حامی دسترسی مردم به اطلاعات عمومی باشند.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۱:۴۹:۳۴

دیدگاه های شما