امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر: مجموعه بین‌الحرمین برای گردشگران آماده سازی می‌شود

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر: مجموعه بین‌الحرمین برای گردشگران آماده سازی می‌شود

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مجموعه بین‌الحرمین برای گردشگران آماده سازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «نوذر امامی» گفت: طراحی شهر باید به گونه‌ای باشد که برای مردم دلپذیر و نشاط‌آور باشد.

امامی افزود: در راستای پر کردن فضای خالی مجتمع تجاری بین الحرمین و جذاب تر کردن فضا برای گردشگران و زوار الحاق بخشی از کاربری‌های بین الحرمین به کاربری‌های خدماتی با طراحی شهر بازی فکری در سطح استانی و ملی، ایجاد فضای مناسب برای خانواده و همچنین بالابردن امنیت در محدوده‌ی بافت قدیم در نظر گرفته شده است.

وی بر ایجاد زمینه کسب و کار برای سرمایه گذاران و اشتغالزایی تاکیدکرد وافزود: کلیات این طرح تصویب شد و مقرر شد کمیسیون به منظور بررسی بیشتر این طرح، از مجتمع بازدید کنند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز بر ضرورت اجرای این طرح با در نظر گرفتن مطالعات کارشناسی تاکید کرد و گفت: این طرح باید با ذوق، هنر و رضایت مردم همراه باشد.

رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورا گفت: در این کمیسیون، هدفهای عملیاتی در برنامه ۵ساله سوم توسعه شهر شیراز نیز بررسی شد.

امامی ادامه داد: در زمینه کالبدی وشهرسازی، جذابیت سطح شهر باید در بافت فرسوده و بافت جدید در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به نبود میدانی برای تعامل مردم در شیراز افزود: باید در راستای تحقق این مهم، تنها به مباحث ساختمان سازی توجه نشود و ابعاد نرم افزاری را نیز برای دلپذیر شدن شهر مدنظر قرار داد.

امامی خاطر نشان کرد: افزایش سطح حفظ و احیای باغ ها به عنوان هدف عملیاتی بررسی شد و میزان حفظ و احیا باغ‌های قصردشت به عنوان شاخص ان درنظر گرفته شد.

1. وی از افزایش سطح فضاهای شهری به عنوان هدف عملیاتی یاد کرد و افزود:مقرر شد در شاخص این هدف عملیاتی تعاریف تفکیک و احکام شاخصها تعیین شود.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۲:۴۳:۲۰

دیدگاه های شما